Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podróży dla Business Woman

Business-Woman

Kobiety dziś stale podróżują po całym świecie. Większości udaje się z powodzeniem pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Statystyki pokazują, że prawie 50% osób podróżujących służbowo, to kobiety, a liczba wciąż rośnie. Podróż w krótkim czasie oznacza dobrą organizację i gotowość do pracy. Bądź sprytna i planuj podróż z dużym wyprzedzeniem.

1. Napisz na kartce listę opiekunek, które byłby gotowe do przyjazdu do dziecka, nawet w nocy w razie potrzeby. Przechowuj listę notatek pod ręką, w której zanotujesz, co dzieci jedzą, swoje plany, ważne numery telefonów, sympatie i antypatie, a także numery telefonu do lekarzy i lista leków, w tym znanych alergii i uczuleń dziecka.

2. Trzymaj torbę podróżną zawsze zapakowaną i gotową do wzięcia. Zapakuj kombinację ubrań tak, by były one gotowe do noszenia bez względu na pogodę w miejscu docelowym. Noś łatwe w utrzymaniu i ciemne kolory w czasie wycieczki. Nie widać przez to plam i pognieceń.

3. Zawsze jedz lekko. Dobrze jest zjeść przekąskę przed lotem, a także spróbować zasnąć podczas lotu. W ten sposób można dotrzeć do miejsca docelowego świeższym. Pamiętaj, aby pić dużo wody butelkowanej w czasie podróży.

4. Ustaw harmonogram, aby zadzwonić do domu w strefach czasowych, które są odpowiednie dla Ciebie i Twoich bliskich. Dowiedz się wcześniej gdzie kupisz pamiątki dla członków rodziny, jak również opiekunki do dziecka i dla innych, na których Ci zależy.

5. Bądź ostrożny. Umieść znak „nie przeszkadzać” na drzwiach hotelowych i jeśli chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo to umieść krzesło pod pokrętłem drzwi, tak jak w filmach. Trzymaj telefon komórkowy zawsze w pełni naładowany przez cały czas i noś ochronę w postaci sprayu pieprzowego, alarmu lub, jeśli jesteś przeszkolona i masz licencje, małą broń która będzie zabezpieczona. W większości miast policja organizuje szkolenia dla kobiet, aby dowiedziały się, jak się chronić i co należy zrobić w nagłych przypadkach. Spróbuj i poświęć trochę czasu, aby wziąć udział w tych spotkaniach.

6. Unikaj ciemnych uliczek i porzuconych dróg. Nigdy nie rozmawiaj z obcymi i nie przyjmuj żywności lub napojów od kogoś, kogo nie znasz. Podczas podróży nigdy nie pozostawiaj pożywienia lub napojów bez nadzoru. Bądź czujna przez cały czas.

7.  Wybierz hotel z opieką. Wybierz dobrze znane hotele lub małe zajazdy z B&B, gdzie właściciele są na ogół rodzinni. Zawsze wysyłaj e-mailem informacje dotyczące pobytu i planów podróży do domu i biura.

8. Zawsze noś ważne dokumenty, pieniądze i paszport w pasku z pieniędzmi noszonym wokół talii.

9. Zawsze zachowuj się pewnie i poruszać się w grupach, zawsze w nich jest bezpieczniej.

10. Jeśli źle się czujesz to udaj się do szpitala prowadzonego przez państwo. Nigdy nie  idź do prywatnej kliniki.

11. Nigdy nie podróżuj z kosztownościami, takimi jak biżuteria i zawsze noś małą lampę błyskową i zestaw lekarski z sobą.

12. Ze względów bezpieczeństwa ustal z rodziną, że podejmą właściwe kroki, gdy nie skontaktujesz się z nimi zgodnie z planem.

Unikaj obsługi hotelowej i jedz w hotelowej jadalni. Nigdy nie ujawniaj szczegółów, skąd pochodzisz, ani planów podróży.

Bądź ostrożny i mądry, a będziesz mogła podróżować często i bezpiecznie.

4.2/5 - (liczba ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.