Będąc w wyjątkowym miejscu

Będąc w wyjątkowym miejscu

Szukając miejsc na wakacyjne wyjazdy lub wypady dłuższe i krótsze, na które można sobie pozwolić w związku z licznymi dniami świątecznymi, chcemy często wyszukać jak najbardziej wyjątkowe miejsca. Co ciekawe, często okazują się nimi wcale nie uznane cele współczesnej turystyki, najczęściej męczące dzisiaj liczbą turystów, którzy zamiast na własne oczy oglądać miejsce, do którego przybyli, zajęci są robieniem zdjęć.

Dla turystów bardziej wymagających i świadomych ważne jest znalezienie się w miejscu zapewniającym ciszę i spokój idealne dla wypoczynku od pośpiechu dzisiejszego świata. Stąd coraz częściej szukają nie luksusowych spa czy głośnych hoteli, ale miejsc niewielkich, z klimatem, prowadzonych często przez właścicieli, wkładających całe serce w dopieszczenie gości nie tylko nastrojem, ale też dobrą kuchnią korzystającą z regionalnych przysmaków. Agroturystyka w Polsce rozwija się z roku na rok coraz bardziej i coraz częściej można wśród niej znaleźć miejsca wyjątkowe, przygotowane z wielką dbałością o design i stworzenie gościom najlepszych warunków do odpoczynku od codzienności.

Jeśli szukamy takiego wyjątkowe miejsca nad polskim morzem, warto odwiedzić niezwykłe Cisowy Zakątek, osadę kilku wyjątkowo starannie urządzonych domków we wsi nieopodal Łeby. Choć miejsce położone jest w odległości pięciu kilometrów od plaży, a więc trudno do niej dostać się piechotą z małymi dziećmi, to jednak rodziny szukające razem z najmłodszymi wytchnienia od gwarnych ośrodków wypoczynkowych powinny być w pełni zadowolone.

Cisowy Zakątek oferuje im ciszę z widokiem na las i znakomicie wyposażone domki, z których każdy urządzony jest inaczej, z dużą dbałością o stylistykę wnętrz. Dla osób szukających wyjątkowego miejsca do wypoczynku i nie gustujących w dość męczącej atmosferze letnich ośrodków wypoczynkowych nad polskim morzem, to miejsce rzeczywiście godne polecenia. Warto jednak wybrać się tutaj własnym samochodem, ze względu na dość trudny dojazd i oddalenie od wszelkich innych atrakcji.

Wielbicielom mazurskiej ciszy i przepięknych jezior można z kolei polecić wyjątkowe miejsce, jakim jest Lipowy Dom w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, z okien którego rozciąga się przepiękny widok na pobliskie jezioro. Starą mazurską chatę rozbudowano i przygotowano na przyjęcie nawet 20-osobowych grup, dla których odbywają się tutaj liczne warsztaty gotowania, jogi lub innych aktywności dla rozwoju ciała i ducha. Specjalnością Lipowego Domu są warsztaty jogi, dla których powstała specjalnie urządzona sala na piętrze budynku gospodarczego obok. Można jednak także wynająć dom w całości, w kilka rodzin.

Będzie on wtedy idealnym miejscem wypadowym dla wypraw dalszych i bliższych, m. in., do Kadzidłowa, gdzie znajdziemy muzeum kultury tych okolic lub do Krutyni, skąd można wybrać się na spływ kajakowy do Wojnowa. Warto jednak rozważyć wyjazd do Lipowego Domu odpowiednio wcześniej, bo popularność tego miejsca jest tak duża, że terminy zarezerwowane są na długo przed pełnią sezonu.

Jeśli szukamy wyjątkowego miejsca do zorganizowania wypoczynku dorastającym dzieciom, warto sprawdzić z kolei mieszczące się w województwie zachodniopomorskim Niebo do wynajęcia we wsi Orle. To niezwykłe miejsce można wynajmować na wyjazdy rodzinne, można jednak także wysłać dzieci na specjalne, kameralne obozy, pozwalające im poczuć się jak za dawnych czasów gospodarstwa w Bullerbyn.

Grupy dzieci do 10 osób stają się bowiem współgospodarzami Nieba do wynajęcia, w odcięciu od wszędobylskiej techniki, za to w towarzystwie mieszkających tutaj zwierząt, za których karmienie, czyszczenie i opiekowanie się są odpowiedzialne. W programie obozów w Niebie do wynajęcia są też warsztaty manualne, m. in., poświęcone pracom w drewnie lub plenerom malarskim w terenie. Przy okazji wiejskich rytuałów, dzieci nabywają odpowiedzialności i nowych umiejętności, a przede wszystkim uczą się funkcjonowania bez komórki, bowiem w trakcie pobytu dozwolone jest wykonanie jednego telefonu dziennie do rodziców.

A jeśli szukamy wyjątkowe miejsca do wypoczynku w przepięknych polskich górach, zwróćmy uwagę na AlPini w Zakopanem, przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi, dla których przygotowano tutaj bogatą ofertę rekreacyjną. Znajdziemy tu dla nich nie tylko zjeżdżalnię, ale też zestawy gier i zabawek dla dzieci, które znużone wędrówką po górskich szlakach czasem z nadmiaru wrażeń nadal potrzebują kolejnych wyzwań przed pójściem spać. AlPini oferuje pobyty nie tylko rodzinom z dziećmi, ale też osobom podróżującym samodzielnie.

Z myślą o wszystkich gościach przygotowano bowiem odrębne apartamenty wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia potrzebne dla miłego wypoczynku. To miejsce, które idealnie sprawdzi się na wyjazdy zarówno na zimowe szaleństwo z nartami czy snowbaordami, ale też w lecie, kiedy Tatry zachęcają do pieszych wędrówek oszałamiając swoimi widokami i naturalnym pięknem niezniszczonym nawet przez tłumy turystów. Dodatkowym atutem jest wyjątkowe staranne urządzenie każdego apartamentu, z dbałością o szczegóły, która spodoba się wszystkim ceniącym nowoczesny design.

4.7/5 - (liczba ocen: 18)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.