10 Niesamowitych atrakcji dla dzieci w Gdańsku zimą

Okres zimowy, to świetny czas, na odwiedziny ciekawych miejsc, na które dotychczas nie było czasu.

Każde dziecko, niezależnie od pory roku, chce się przecież dobrze bawić, dlatego zapoznaj się z najlepszymi atrakcjami dla dzieci i spędź z wspaniałe chwilę ze swoim dzieckiem.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk i grillowania.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Jest tam również gadający ptak Pipi.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak i innych zwierząt
 • jazda na kucyku
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka

emu

CENNIK:

  • bilet normalny – 15 zł
  • bilet ulgowy dla dzieci – 10 zł
  • dzieci do lat 3 – wstęp wolny
  • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł
  • dodatkowo spacer z alpakami do 60 minut – 100 zł
  • dodatkowo organizacja urodzin/ogniska – cena ustalana indywidualnie

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaki jedzą

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Mini Zoo jest otwarte od czwartku do niedzieli 10:00 do 16:00

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Lodowisko

Lodowisko pojawia się tylko w okresie zimowym, dlatego warto zabrać na nie dzieci. Szalona zabawa na tafli lodu, z pewnością dostarczy frajdy.

3. Teatr Miniatura

Teatr Miniatura to miejsce edukacyjne, poszerzające wyobraźnię i bawiące. Aktorzy grający w specjalnie przygotowanych sztukach, zaciekawią swoją rolą nawet najmłodszych. To świetny pomysł na rodzinne wyjście.

4. Centrum Hevelianum

Centrum Hevelianum jest wprost idealnym miejscem dla młodych, ciekawych świata ludzi. Liczne warsztaty, wystawy, rekwizyty i pokazy sprawią, że poprzez zabawę, dziecko będzie mieć kontakt z wynalazkami i nauką, która poszerzy jego wyobraźnię.

Hevelianum doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych, jak i tych dużych dzieci.

5. Tor wrotkarski

Tor wrotkarski z pewnością będzie odpowiednim miejscem dla wszystkich dzieci, które lubią spędzać czas aktywnie. Wystarczy założyć wrotki, by znaleźć w sobie odwagę na wykonywanie sztuczek i zabawnych wygibanców.

6. Ośrodek Kultury Morskiej

W Ośrodku Kultury Morskiej, każde dziecko może wcielić się w marynarza. Znajdują się tu liczne wystawy, eksponaty, w tym stroje marynarskie oraz basen, w którym można pływać sterowanym statkiem. Miejsce rozwija i uczy, dlatego warto zabrać tutaj swoje dzieci.

7. Basen

Kiedy za oknem zimno i brakuje morza, warto zabrać dzieci na basen. Liczne zjeżdżalnie, wodne place zabaw i tory przeszkód sprawią, że dziecko miło spędzi czas, trenując przy tym pływanie.

8. JumpCity

JumpCity to miejsce, które pokocha każde dziecko. Ogromny park trampolin, składa się z wielu, różnych trampolin oraz torów przeszkód, które dostarczą szalonej zabawy. Dodatkowym atutem są baseny, po brzegi wypełnione gąbką.

9. Kino Helios

Kino Helios to miejsce dla każdego, niezależnie od wieku.. Kiedy za oknem mróz nie odpuszcza, warto wybrać się całą rodziną na seans i spędzić przyjemnie czas.

10. Galeria Starych zabawek

Galeria Starych zabawek to miejsce idealne dla dzieci. Zgromadzone tu zabawki, pochodzą z różnych lat i przedstawiają zupełnie różne od siebie bajki. Te cudowne polskie zabawki, z pewnością zachwycą każde dziecko.

To Już wszystkie propozycje atrakcji dla dzieci, które doskonale sprawdzą się zimową porą.

3.8/5 - (5 votes)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *