10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Poznaniu

kamieniczki

Zbliżają się wakacje, warto więc pomyśleć o rozrywkach, jakie można zapewnić dzieciom. Ważne by były one rozwijające i ciekawe dla dzieci, tak by większości czasu nie spędziły przed ekranem komputera czy telewizora. Obecnie dzieci nie chcą bawić się z rówieśnikami na dworze, wolą spędzać czas trzymając telefon w ręce. Zamiast kontaktu z rówieśnikami, wysyłają do siebie wiadomości na Facebooku i Snapchacie i rzadko wychodzą z domu. Warto zapewnić takie atrakcje, które odciągną je od wirtualnego świata. Zarówno przyjezdni, jak i mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z wielu ofert spędzania wolnego czasu. To doskonała propozycja dla małych dzieci, jak i tych w wieku szkolnym, czy nastolatków.

Na pewno warto pójść do Laboratorium Wyobraźni, gdzie dziecko może poczuć się niczym naukowiec. Składa się ono z wizyty w planetarium, zobaczenia wystawy oraz skorzystania z oferty jakie oferuje eksperymentatorium. To zajęcia, które zachwycą każde dziecko. Można zobaczyć właściwości fizyczne różnych substancji, poznać ich zastosowanie i sposób wytwarzania.

Dzieciaki mogą również skorzystać ze specjalnego pokoju, gdzie zobaczą jak rozszczepia się światło wiązką laseru. Mogą również same to wykonać, jak i rysować lodem, czy też znikać w magicznych lustrach. Ultra ciekawą propozycją jest także pójście do Blubry 6D. To po prostu poznańskie opowieści w technice 6D. Na początku każdy uczestnik otrzymuje okulary 3D i ogląda hologramy, które są trójwymiarowe. To opowieści zarówno o trębaczu Bolku, czy Królu Kruków. Oczywiście nie może tam także zabraknąć Legendy o Poznańskich Koziołkach.

Po południu pełnym wrażeń, warto wybrać się do Rogalowego Muzeum Poznania, gdzie można zobaczyć jak przygotowuje się ten pyszny przysmak, a także własnoręcznie go zrobić pod okiem mistrzów cukiernictwa. Po zajęciach następuje degustacja smakołyków poznańskich.

Stare zoo i palmiarnia to dobry sposób by zachęcić dziecko do nauki, a także rozwinąć jego wiedzę z biologii czy przyrody. W palmiarni można zobaczyć tropikalne rośliny, z całego świata. Są tam np. Kaktusy Amerykańskie, roślinność sawanny, jak i dział z akwariami, gdzie zobaczymy rybki z całego świata. Stare zoo to atrakcja dla całej rodziny, gdzie na żywo można zobaczyć wiele gatunków zwierząt, np. małp, tygrysów, lwów niedźwiedzi.

Poznań to również kolejka wąskotorowa, dedykowana dla maluchów, czy też całoroczny stok narciarski, który posiada letni tor saneczkowy, a dla młodych amatorów adrenaliny, idealna jest kolejka górska Adrenaline.

4.5/5 - (liczba ocen: 16)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.