10 najlepszych atrakcji dla dzieci latem

Lato

Lato to czas wakacji, kiedy dzieci nie chodzą do szkoły i czasem nie potrafią sobie zorganizować ogromu wolnego czasu. Pomóżcie im w tym, czytając poniższe 10 propozycji letnich atrakcji dla dzieci.

1. Wodne aktywności

Zabierasz dzieci nad morze? Albo w pobliżu płynie rzeka, jest staw lub jezioro? Zabierz dzieci na plażę, wcale nie musi być morska. Budowa zamków z piasku, puszczanie latawców, pluskanie się w wodzie, wynajęcie rowerków wodnych, kajaków, rejs statkiem albo tramwajem wodnym… Ahoj przygodo!

2. Ścieżki rowerowe

Kiedy tylko wyjdzie trochę słonka, zabierzcie dzieci na rowerową przejażdżkę. Dla maluchów wybierzcie coś łatwego, choćby pobliski park. Starszym możecie zaplanować ciekawą trasę do pobliskich miejscowości. Wyprawę możecie zakończyć piknikiem na świeżym powietrzu, albo przynajmniej lodami. Nie macie rowerów? Nic nie szkodzi. W większości miejscowości są wypożyczalnie, w których fachowcy dobiorą rower do wieku i wzrostu dzieci.

3. Mini Golf

Golf kojarzy się z szlachetnym sportem dla wyższych sfer. Co innego mini golf – on jest dostępny nawet dla najmłodszych dzieci, wystarczy że potrafią utrzymać mini kij golfowy w rączkach. Trzeba tylko uderzyć piłeczkę i trafić do dołka. Sprawdźcie, gdzie w waszej okolicy są pola do mini golfa!

4. Parki Linowe

Rozbrykane dzieciaki uwielbiają się wspinać, jednak w trosce o ich bezpieczeństwo zwykle im tego zabraniamy. A może niesłusznie? Pozwólmy im na to odwiedzając najbliższy Park Linowy. To zlokalizowane na świeżym powietrzu, często w pięknym otoczeniu natury parki, gdzie wśród drzew zawieszono trasy wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Trasy dla malucha są niskie i najprostsze, a dla starszych dzieci wymagają już użycia zabezpieczeń i sprzętów. Instruktorzy wszystkiego Was nauczą i zadbają o bezpieczeńswo.

5. Wesołe Miasteczka

Czasem nazywane Parkami Rozrywki to parki z wszelkiego rodzaju karuzelami, domami strachów, diabelskimi młynami i kolejkami górskimi. Przy muzyce, jedząc watę cukrową, zarówno małe jak i starsze dzieci znajdą tu atrakcje, które zapamiętają na długo. Polecamy katowicką „Legendię” albo park w Zatorze.

6. Nocne zwiedzanie

Większość zamków, pałaców, muzeów czy kopalni możliwych do zwiedzania organizuje latem tzw. Nocne Zwiedzanie. Warto poszukać takich miejsc w swojej okolicy. W trakcie takich imprez dostępne do zwiedzania jest dużo więcej miejsc niż na co dzień, dodatkowo przygotowywane są wszelkiego typu animacje i warsztaty dla dzieci. Jako przykład podajemy Zamek Książ, gwarantujący niezapomniane przeżycia.

7. Parki Edukacyjne

Nauka poprzez zabawę, czy to możliwe? W coraz liczniejszych Parkach Edukacyjnych na pewno! To miejsca stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych, w których przyrodnicze zjawiska, historyczne odkrycia lub kosmiczne zakamarki zostają przedstawione w ciekawy, często interaktywny sposób. Na pewno słyszeliście o Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ale nie każdy wie o Parku Mikrokosmos w Ujeździe, albo o Experymentarium w Łodzi.

8. Ogrody Zoologiczne

Dzieci kochają zwierzęta, a nie wszystkie mają to szczęście wychowywać się w kontakcie z nimi. W lecie warto wybrać się do pobliskiego ZOO. Zabawne małpki, ogromne słonie czy drapieżne lwy mają w takich miejscach coraz lepsze warunki, a dzieci mogą tam poznać przyrodę z bliska. Większość z ogrodów Zoologiczny posiada na swoim terenie mini ZOO, gdzie dzieciaki mogą głaskać i karmić zwierzęta gospodarskie.

9. Stadnina koni

Konie od lat pomagają w rozwoju dzieci, to tzw. Hipoterapia. Jeśli tylko macie taką możliwość, wybierzcie się do pobliskiej stajni lub stadniny. Przejażdżkę na łagodnym koniku lub małym kucyku dzieci traktują jak najlepszą rozrywkę.

10. Wake Parki

Dostępna latem rozrywka, coraz popularniejsza wśród dorosłym, nadaje się również dla trochę starszych dzieci. Wystarczy, że nie boją się wody i potrafią utrzymać liny. Wakeboarding na tym właśnie polega – jazda po wodzie na desce przypiętej do nóg, trzymając się liny na wyciągu. Na wielu stawach i jeziorach są już możliwości skorzystania z takiej atrakcji.

4.6/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.