Najlepsze Atrakcje dla Dzieci w Kołobrzegu 2023

plaża w Kołobrzegu

Wakacje to czas, kiedy dzieci mogą odpocząć od trudów nauki. Nie powinny jednak spędzać tego czasu przed komputerem, czy też z telefonem w ręku. Warto zapewnić im rozrywkę, która pozwoli im się rozwijać i zdobywać nową wiedzę. Wybierając się na rodzinne wakacje do Kołobrzegu, warto zastanowić się nad atrakcjami, które można zapewnić dzieciom, aby całego dnia nie spędzać na plaży, a także by mieć awaryjne rozwiązanie w sytuacji, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać plażowaniu.

Przyjeżdżając do Kołobrzegu obowiązkowym punktem jest zobaczenie pomnika Zaślubin Polski z Morzem. Według przesądu należy przejść przez jego bramę, aby zapewnić sobie szczęście i dostatek. Kolejnym miejscem, które trzeba odwiedzić w pierwszej kolejności jest kołobrzeskie drewniane molo. Będzie to duża atrakcja dla całej rodziny. Dzieci będą mogły podziwiać skrzeczące mewy, a jeśli nie były jeszcze nad morzem szum fal obijających się o molo zrobi na nich duże wrażenie.

Jeśli pogoda nie jest sprzyjająca lub aby zrobić przerwę w plażowaniu, warto wybrać się także do kołobrzeskiej latarni morskiej. Znajduje się tam punkt widokowy, gdzie dzieci mogą podziwiać morskie wybrzeże, a także kołobrzeski port. Po zejściu do podziemi zobaczą wystawę morskich minerałów z całego świata, która będzie dla nich dużą atrakcją.

Będąc w Kołobrzegu z dziećmi koniecznie trzeba wybrać się na rejs katamaranem po Bałtyku. Będzie można odwiedzić wyspę Bornholm, należącą do Danii, co stanowić będzie dodatkową atrakcję rejsu. Po zejściu na ląd warto pójść zjeść morskie ryby, przyrządzone w tutejszych restauracjach.

Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg to także Kino 8 D. To niezapomniane przeżycie angażujące wszystkie zmysły. Można się poczuć częścią filmu, który ma się przed oczami i stać się pasażerem szalonej kolejki w kopalni.

Wioska Indiańska rozwinie wiedzę dzieci poprzez zabawy np. zapoznanie się z regionami kultur takich jak północno zachodniego wybrzeża USA. Młodzież ma szanse postrzelać z łuku. Przygoda z Indianami na pewno zostanie w pamięci. W pobliżu znajduje się rezerwat przyrody, staw i piękna sceneria.

Kiedy jest pogoda można oczywiście wybrać się całą rodziną nad morze. To atrakcja sama w sobie. Dzieci mogą budować zamki z piasku, a także pod opieką rodziców zażyć morskiej kąpieli. Dodatkowo są tu boiska do siatkówki plażowej. Można zagrać także w piłkę nożną plażową i zrobić rodzinny turniej. Można także wypożyczyć narty wodne, czy popływać wypożyczonym jachtem z całą rodziną. To doskonała rozrywka, która zachwyci nawet nastolatków, którzy często znudzeni są podczas rodzinnych wakacji. Największą korzyścią tego pobytu poza licznymi atrakcjami będzie możliwość wdychania jodu, który zbawiennie wpływa na organizm. Zwłaszcza dzieci, które cierpią na astmę skorzystają z tego pobytu. Jod wpływa także na większą odporność.

4.1/5 - (liczba ocen: 31)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *