Najlepsze atrakcje w 2019 roku w Zakopanem

tatry

Zakopane jest to miasto znajdujące się w województwie małopolskim. Miasto jest zamieszkiwane przez ponad 25 tysięcy mieszkańców. Jest to największe miasto znajdujące się bezpośrednio przy tatrach. Z racji niesamowitych walorów estetycznych tego miasta, co roku odbywa się tu wiele imprez na które przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a także z niektórych krajów Europy, a czasem i świata.

Z racji tego, że w tym mieście odbywa się tak dużo imprez, że trudno je nawet zliczyć, zdecydowaliśmy się podjąć tego karkołomnego zadania i wybrać 10 najlepszych wydarzeń jakie będą miały miejsce w 2019 roku i opisać je w tym artykule.

Jeszcze coś dla fanów muzyki Jazzowej. W dniach 26 kwietnia – 5 maja 2019 roku w mieście odbędzie się impreza Wiosna Jazzowa. Jest to ważne wydarzenie w Zakopanem, zjeżdżają się tu muzycy jazzowi z całego świata i przez 9 dni Zakopane jest stolicą muzyki jazzowej. Dla fanów tego rodzaju muzyki jest to pozycja, której nie mogą pominąć w swoim kalendarzu.
Na koniec zostawiamy wydarzenie, które będzie miało miejsce 18 i 19 maja 2019, czyli Noc Muzeów. Wszystkie muzea w Zakopanem będą w tym czasie otwarte i przygotują dodatkowe wystawy i atrakcje. Jest to zdecydowanie warta polecenia rozrywka, nie dość że czas podczas tego mija bardzo przyjemnie, to także ma to ogromną wartość rozwojową oraz edukacyjną. Świetnie przygotowane ekspozycje, świetnie wyszkoleni pracownicy muzeów prowadzą tematyczne wykłady w bardzo ciekawy sposób.

Zakopane większości osób najbardziej kojarzy się albo z sylwestrem, albo z nartami. Jak wiadomo, w mieście jest dostępnych wiele stoków. Dodatkowo w tym mieście właśnie 27 kwietnia 2019 będzie świętowany V Dzień Narciarza. Odbywa się to na zakończenie sezonu zimowego i skierowane jest to wszystkich narciarzy i sympatyków, więc jeżeli jesteś którymś z nich – to obowiązkowo trzeba się zainteresować tym wydarzeniem.

Aktywny wypoczynek to samo zdrowie, więc co powiesz na wzięcie udziału w Zakopane Spartan Sprint? Nie ma tutaj limitu czasowego, więc nie musisz się bać, że nie zmieścisz się w czasie. Impreza będzie miała miejsce 18 maja 2019 roku i rozpocznie się wczesnym rankiem o 7:30. Organizatorzy gwarantują zapierające dech w piersiach widoki, urok gór i wspaniałą atmosferę.
W sierpniu w Zakopanem będzie miał miejsce Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, jest to niesamowita impreza odbywająca się od 1968 roku. Jest to zdecydowanie pozycja, którą powinny się zainteresować wszystkie osoby lubiące kulturę ludową.

Jeszcze trochę luźniejsza atrakcja mająca miejsce w Zakopanem 1 czerwca 2019 roku. Wystąpi tam tego dnia Andrzej Poniedzielski – jest to satyryk, humorysta i poeta, Mistrz Mowy Polskiej. Dla osób do których nie trafiają huczne imprezy, bez wątpienia warto się wybrać na ten występ.

A co Ty na to, żeby gdy latem jesteś na wakacjach w Zakopanem to spędzić ten czas trochę aktywniej? 13 lipca 2019 roku w Zakopanem odbędzie się impreza Tatra Road Race 2019. Jest to wyścig rowerowy po przepięknej scenerii Tatr i Podhala. Niestety do wyścigu nie można stanąć bez wcześniejszego przygotowania. Już samo hasło tej imprezy (Hard as Hell) mówi nam, jak trudny jest to wyścig. Jednak jeżeli jesteś zapalonym kolarzem to może warto pojechać choćby na samym początku. Widoki podczas jazdy są zapierające dech w piersiach. Bez wątpienia jeżeli masz w sobie siłę i motywację, żeby spróbować to jest to warte tego.

Kolejną atrakcją, która na pewno będzie miała miejsce, ale jeszcze nie jest znany termin są skoki narciarskie. Jest to obowiązkowy punkt wycieczki do miasta w okresie zimowym. Polska jak wiadomo co roku zajmuje bardzo wysokie miejsca w różnych turniejach, tak więc gdy jesteś na miejscu należy obowiązkowo zastanowić się czy nie warto pójść zobaczyć skoki na żywo.

W czasie wakacji w Zakopanem powstaje Miasteczko Filmowe, gdzie każdy może wybrać się na seans filmowy na świeżym powietrzu lub nawet w specjalnym wagonie pociągu na relacji Zakopane – Gdynia.

Numer jeden wśród imprez z których słynie Zakopane jest bez wątpienia wszystkim znany sylwester. To właśnie w tym mieście jest on obchodzony najgłośniej w Polsce i w tym właśnie mieście w tym czasie przyjeżdża najwięcej sław i gwiazd. Bez wątpienia i 31 grudnia 2019 roku będziemy mogli się tutaj bawić ponownie z gwiazdami światowego formatu. Tłumy ludzi, którzy co roku przyjeżdżają spędzić sylwestra w górach jest dowodem na to, że ta impreza nie przechodzi bez szumu i echa. Pamiętajmy, że tutaj właśnie swojego sylwestra od lat organizuje TVP zapraszając największe sławy właśnie i starając się zapewnić multum atrakcji dostępnych dla uczestników imprezy. Pomimo, że nie ma jeszcze listy gwiazd, które wystąpią w tym roku, to bez wątpienia możemy liczyć na naprawdę dobrą zabawę.

4.4/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.