Nowe aplikacje przydatne podczas podróży

Aplikacje podróż

Wybór odpowiedniej aplikacji może być równie mylący jak wybór miejsca pobytu lub sposobu dotarcia do niego. Przebrnęliśmy przez dziesiątki nowych aplikacji podróżniczych (i kilka serwisów mobilnych) aby określić, które narzędzia są najbardziej przydatne do planowania podróży, poruszania się, znajdowania przyjaciół i oszczędzania pieniędzy po drodze.

RoomsNinja

Zgodnie z analizą rezerwacji hotelu RoomsNinja, ceny pokoi hotelowych zmieniają się średnio 18 razy w okresie między dokonaniem rezerwacji, a datą zameldowania. Ceny mogą spaść nawet o 60 procent.

Wiele razy rezerwacja pokoju wydaje się być bardziej podobna do hazardu. Algorytm RoomsNinja przygląda się twojej rezerwacji i rebookuje, kiedy cena spadnie wystarczająco nisko. RoomsNinja działa w około 40 tysiącach hoteli na całym świecie.

Bitemojo

Bitemojo umożliwia spróbowanie lokalnej kuchni. Turyści z gastronomiczni mają nowy powód do radości: izraelska aplikacja Bitemojo oferuje wycieczki z przewodnikiem po Jerozolimie, Tel Awiwie, Berlinie, Rzymie i Barcelonie. Bitemojo to nie tylko przewodnik turystyczny, ale także wycieczka po kilku restauracjach odbywa się według ustalonego planu.

W Jerozolimie można na przykład zwiedzić targowisko Machane Yehuda lub Stare Miasto. W Tel Awiwie odbywają się nawet wegańskie wycieczki. Płacisz w restauracji za pomocą e-voucheru BiteMojo. Wycieczki kosztują średnio od 100 do 200 złotych na osobę.

SeeVoov

SeeVoov jest czymś więcej niż firmą technologiczną – jest to również firma turystyczna nastawiona na klienta. SeeVoov (tłumaczenie języka hebrajskiego na „okrągły”) to „platformą planowania podróży wysokiej jakości” – witryna przeszukuje YouTube i łączy filmy wideo z żądanym miejscem docelowym.

Wybierz Chorwację i SeeVoov znajdzie wszystkie teledyski o tym kraju i zagra je jeden po drugim. Tajemnica to nauka maszynowa, która automatycznie oznacza filmy wideo na podstawie analizy obrazu. Dzięki temu SeeVoov jest wysoce skalowalny – firma może dodawać miasta bez konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Nie jest jeszcze jasne, jak SeeVoov zamierza zarabiać pieniądze, ale to przekonywująca koncepcja.

4.6/5 - (liczba ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.