Polska

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Andrychowie

Andrychów
źródło: Marek & Ewa Wojciechowscy / Wikipedia

Andrychów jest miastem położonym w południowej części Polski, w województwie małopolskim, nad rzeką Wieprzówką. Oto 10 atrakcji dla dzieci w Andrychowie.

1. Basen kąpielowy

Jest to miejsce w Andrychowie, idealne do spędzania wolnego czasu w okresie letnim. Znajdują się tam między innymi: basen pływacki, basen rekreacyjny z licznymi atrakcjami, brodzik dla dzieci oraz zjeżdżalnia. Na terenie tego basenu jest także plac zabaw idealny dla dzieci w każdym wieku, a także boiska do piłki plażowej. Wybierając się tam z dziećmi można również zakwaterować się w hotelu znajdującym się nad basenem.

2. Park Miniatur Świat Marzeń

Część parku znajdującego się w Inwałdzie. Jest to miejsce, w którym można wybrać się w podróż do takich miejsc jak na przykład: Grecja, Włochy, Chiny, Francja, Meksyk. Znajdują się tam miniatury najpopularniejszych obiektów tych państw. Jednego dnia można zobaczyć zarówno Wieżę Eiffla, Plac św. Piotra czy Dzwonnicę św. Marka. Na terenie tego parku można także podziwiać Stadion Narodowy w Warszawie. Dzięki temu dziecko pozna specyficzne miejsca dla danych państw, a także będzie mógł podziwiać na żywo miejsca, które znało wcześniej jedynie z telewizji czy książek.

3. Rodzinny Lunapark

To kolejna atrakcja w Inwałdzie. W Lunaparku dzieci mogą skorzystać z ogromnej ilości atrakcji, takich jak karuzele, diabelski młyn, a nawet spływ dziką rzeką. Na odważne dzieci czeka możliwość sprawdzenia swoich umiejętności orientacji w terenie, dzięki zabawie w Zielonym Labiryncie, stworzonym z żywopłotów. Dla najmłodszych dzieci również zostały przygotowane atrakcje, takie jak na przykład Małpi gaj, czy kino 5D.

4. Warownia Inwałd

Atrakcja, w której funkcjonuje kilka miejsc wartych odwiedzenia. Jest to na przykład średniowieczny zamek, otoczony drewnianymi palami. Zwiedzając ten zamek dziecko może cofnąć się do czasów średniowiecznych. Podziwiać tam można dziedziniec średniowiecznej warowni, zbrojownię, salę tortur, ale także ciekawe miejsce dla najmłodszych, którym jest Park Ruchomych Smoków. Znajduje się tam również osada średniowieczna z chatką tkacza, chatą powroźnika, kowala, garncarza. Dzięki takiej wycieczce, dziecko pozna dawniej wykonywane zawody.

5. Dinolandia

Na terenie tego obiektu dzieci mogą spotkać się z dinozaurami, które fascynują je już od najmłodszych lat. Obiekt ten posiada ciekawą ofertę edukacyjną, dzięki której dzieci nie spędzają czasu jedynie na zabawia, ale mogą uczyć się przez zabawę. Dzieci zgłębiają tam wiedzę na temat prehistorycznych stworzeń jakimi były dinozaury. Na terenie Dinolandii funkcjonuje także Ściana Wspinaczkowa oraz Mały Park Linowy.

6. Kucyk Mini ZOO

Również w Inwałdzie znajduje się mini zoo, w którym najmłodsi mogą zobaczyć zwierzęta takie jak: szop pracz, skunks albinos, świnka morska, królik domowy, a także duże zwierzęta: osioł domowy, lama, kangur, świnka wietnamska. To tylko część zwierząt, które dzieci mają okazję poznać zwiedzając to mini zoo. Czekają na nie także ptaki, na przykład struś emu. Na terenie tego obiektu funkcjonuje także Psi Park. Dzieci mogą karmić zwierzęta specjalnie przygotowaną karmą.

7. Czarny Groń

Idealne miejsce na rodzinne wakacje w Małych Beskidach. Jest to miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Idealne miejsce dla całej rodziny szczególnie dla dzieci. czekają tam na nie liczne atrakcje, między innymi place zabaw, parki linowe, Magiczna Osada, Wieża Lotów. W tym miejscu dzieciom spodobać się również może strefa basenowa.

8. Apilandia

Jest to interaktywna wystawa poświęcona pszczelarstwu. Dziecko może tam poznać, temat pszczół oraz tajemnice ich życia. Można z bliska przyjrzeć się urządzeniom pszczelarskim, a także zwyczajom pszczół. Ekspozycja składa się z prezentacji wykonanych za pomocą różnych technologii multimedialnych, a także animacji poglądowych. Oprócz tego w Apilandii odbywają się warsztaty miodowe. Na miejscu również dorośli znajdą coś dla siebie.

9. Energylandia w Zatorze

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który oferuje zainteresowanym kilkadziesiąt atrakcji, cały czas udoskonalając się i tworząc nowe propozycje dla różnych grup wiekowych. Park ten składa się z czterech części, a każda z nich dostosowana jest do pewnej grupy wiekowej. Pierwszą z nich jest Bajkolandia, idealna dla najmłodszych kraina dziecięcych pragnień. Kolejna strefa, familijna, proponuje atrakcje dla całych rodzin. Kolejną strefą, która może zainteresować dzieci jest Water Park, przypominający tropikalną wyspę.

10. Stanica HocułA

Miejsce idealne do wypoczynku dla całej rodziny. Dzieci mogą skorzystać tam ze szkółki jeździeckiej i podszkolić swoje umiejętności z jazdy konnej.