20 ciekawostek o Niemczech

20 ciekawostek o Niemczech

Nasz zachodni sąsiad, choć znajduje się tak blisko wciąż stosunkowo rzadko jest kierunkiem dłuższych podróży dla Polaków. A szkoda bo niemiecki Landy kryją w sobie wile tajemnic i ciekawostek.

1. Zamek Disneya – czyli Neuschwanstein w Bawarii, wygląda jak twór z bajki. Ciekawostka polega na tym, że to właśnie na nim wzorowano się tworząc logo Disneya, w którym znajduje się rysunek zamku rodem z bajkowej krainy.
2. Wyspa Muzeum – wyjątkowe miejsce znajdujące się w Berlinie. Brzmi ekscentrycznie i w rzeczywistości tak jest, gdyż mamy tu do czynienia z jednym większych na świecie kompleksów muzeowych.
3. Egzotyczna wyspa Mainau – znajduje się na jeziorze bodeńskim, słynie z przepięknych ogrodów. Mikroklimat wyspy sprawia, że można spotkać tam egzotyczną roślinność.
4. Legendarna skała Lorelei – mityczne miejsce, bowiem pojawia się w wielu niemieckich legendach. Poza tym to po prostu piękna okolica.
5. Mur Berliński – ponad kilometrowa pozostałość symbolu podziału Niemiec.
6. Najbardziej znany symbol Berlina – Brama Banderburska. Mało kto wie, że inspiracją był ateński Akropol.
7. Budowana przez 600 lat Katedra – świątynia w Kolonii, bo o niej mowa to najbardziej charakterystyczny symbol miasta.
8. Ogromny park rozrywki – Euro-Park to trzecie najpopularniejsze tego typu miejsce na kontynencie.
9. Odbudowane Drezno – zniszczone podczas II wojny światowej w wyniku bombardować alianckich, po odbudowaniu cieszy oczy turystów niezwykła architekturą.
10. Miasto nazistowskiej architektury – Monachium, to tu możemy podziwiać sporą ilość monumentalnych, zimnych i bezdusznych budynków, które stworzyli ludzie zaszczepieni tą chorą ideologią. Warto zobaczyć ku przestrodze i aby zrozumieć, że nawet architektura oddaje fasadowość III Rzeszy.
11. Wszystko w jednym miejscu – niepowtarzalne muzeum miniatur Wunderland dostarczy niezapomnianych przeżyć całej rodzinie.
12. Bundestag – i jego charakterystyczna kopuła. Koniecznie trzeba zobaczyć go na żywo.
13. Obóz w Dachau – i stworzone w nim muzeum powinno być punktem obowiązkowym dla zagranicznych turystów, którzy nie znają najnowszej historii naszego kontynentu.
14. Miasteczko olimpijskie w Monachium – ogromny kompleks, który zachwyci wszystkich miłośników sportu.
15. Alpy – dla wszystkich miłośników gór, wędrówek i narciarstwa – zależnie od pory roku.
16. Gotycka katedra – miłośnicy tego stylu architektonicznego powinni odwiedzić Ulm.
17. Tropiki – miłośnicy cieplejszych regionów świata powinni odwiedzić kompleks aquaparkowy Tropical Islands.
18. Choinki Bożonarodzeniowe – może nie wszyscy wiecie, że to właśnie Niemcom zawdzięczamy zwyczaj ubierania choinki na święta.
19. 6 tysięcy odmian piwa – jest co próbować !
20. Oktoberfest – festiwal piwa, ziemniaka i kiełbasek. Warto odwiedzić takie wydarzenie jeśli będzie podróżować po tym kraju jesienią.

Czytaj dalej: ciekawostki o Niemczech

4.6/5 - (liczba ocen: 14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.