20 ciekawostek o Indonezji

20 ciekawostek o Indonezji

Indonezja to piękny kraj wyspiarski, który swoją wyjątkowością kusi i przyciąga miliony turystów. Jest to również bardzo ciekawy zakątek naszego globu. Poniżej prezentujemy listę 20 informacji na temat tego kraju, które śmiało można uznać za ciekawostki.

1. Waran z Komodo – Indonezja to miejsce życia wile unikatowych gatunków zwierząt. Jednym z nich jest słynny Waran z Komodo, wyglądający niczym ostatni żyjący na Ziemi dinozaur.

2. 18 000 tysięcy wysp – Indonezja to największy archipelag na świecie. Warto zaznaczyć, że jedynie około 6 tysięcy z nich to wyspy zamieszkałe przez ludzi.

3. Toba – największe wulkaniczne jezioro Świata.

4. Największa buddyjska świątynia – mowa tu o świątyni Borobudur w środkowej Jawie, podziwiać można tam ponad 500 posągów buddy. Miejsce godne odwiedzenia.

5. Dżakarta – stolica kraju. 13 największe pod względem populacji miasto na Świecie, dlatego nie polecamy odwiedzania osobom, które boją się tłumów.

6. Wulkany – Także te aktywne. Jest to ponad 500 wulkanów, a aż 160 z nich uznawanych jest za aktywne. Dlatego czasami Indonezja nazywana jest „pierścieniem ognia”.

7. Nie tylko indonezyjski – Większość z mieszkańców zna język indonezyjski, ale oprócz niego w kraju funkcjonuje 550 innych dialektów i języków, ale spokojnie jako turyści możecie próbować porozumiewać się po angielsku.

8. Ogromny Stadion – Stadion w Dżakarcie jest jednym z największych na świecie, może pomieścić ponad 120 tysięcy ludzi, co pozwala mu na zajęcie dumnego drugiego miejsca na podium.

9. Największe dziecko świata – urodziło się na Sumatrze 2009 roku.

10. Największy wąż – największy osobnik zosta0ł znaleziony na Sumatrze, miał około 10 metrów długości.

11. Ogromne wesela – jeśli ktokolwiek narzekał a rozmach oraz ogromną ilość gości na polskich weselach, powinien skonfrontować się z Indonezyjskimi realiami. Tu uroczystości może uczestniczyć od tysiąca do trzech tysięcy weselników.

12. Brak ślubów cywilnych – w kraju udziela się jedynie ślubów w obrządku jednej z religii.

13. Muzykanci – Przypada tu najwięcej zespołów muzycznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Indonezyjczycy uwielbiają muzykę.

14. Linia brzegowa – jedynie Kanada może pochwalić się dłuższą linią brzegową niż Indonezja.

15. Holenderskie Indie Wschodnie – tak nazywała się Indonezja w okresie kolonialnym.

16. Pionierzy piłki nożnej w Azji – jako pierwsza drużyna pochodząca z tego kontynentu, wzięli udział w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

17. Flaga – Flaga Indonezji do odwrócona do góry nogami flaga Polski. Powstała ona w wyniku pozbycia się niebieskiego koloru z flagi Holandii, jako symbol uwolnienia się od kolonizatorów.

18. Największy kwiat świata – Rafflesię, bo o niej mowa możecie zobaczyć na Sumatrze.

19. Rekordowa ilość gatunków endemicznych – większą ich ilością może pochwalić się jedynie Australia.

20. Wiara w magię – jest bardzo silnie zakorzeniona w kulturze kraju. Nagłe zachorowaniu Indonezyjczycy tłumaczą jako efekt rzuconych na chorego złych uroków.

4.5/5 - (liczba ocen: 24)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.