10 zaskakujących ciekawostek o Katastrofach Lotniczych

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony ciekawostkom o katastrofach lotniczych.

I tu można by podkreślić, że cały czas są badane przyczyny katastrof lotniczych.

Wszelkiego rodzaju błędy popełnione zostają odkryte, wprowadzone rozwiązania by Lot samolotem to był kompleksowy środek transportu.

I, aby podróże zagraniczne zapewniały pełne bezpieczeństwo dla pasażerów.

1. Pakistan.

Pakistan to państwo typowo niebezpieczne pod względem rozszerzającego się terroryzmu.

2. Katastrofa lotnicza w Pakistanie.

Lot pakistańskiego samolotu zakończył się tragicznie. Podczas próby lądowania nie mógł on podejść do pasa startowego, a przy drugim podejściu runął.Tam również można by powiedzieć o broni nuklearnej i rakietach pershing I i II. Ważnym punktem jest katastrofa lotnicza.

3. Błędy pilotów.

Błędy, jakie można zauważyć to lekceważenie strefy, w jakiej samolot miał się znajdować oraz niegarowanie na polecenia kontrolera. Te dwa zauważalne błędy spowodowały śmierć załogi.

4. Starty wynikłe z katastrofy.

W tym również zniszczone zostały budynki mieszkalne oraz samolot o dużej wartości pieniężnej.

5. Katastrofa lotu Boeinga.

Inna natomiast katastrofa Boeinga skończyła się zniszczeniami samolotu. Jak i również poniosły śmierć trzy osoby. Jego niefortunne lądowanie na pasie spowodowało, że wiatr był zbyt silny i nie mógł on wyhamować na pasie startowym. Zleciał ze skarpy.

6. Lot, a zdjęcie samolotu by nie zagrażało państwu.

Niektóre problemy z samolotem mogą być różnie odebrane przez państwo suwerenne. Gdy samolot ma na pokładzie terrorystów. Innymi słowy stwarza zagrożenie dla danego państwa. Wówczas może zostać zestrzelony by uchronić ludność przed niebezpiecznym atakiem ze strony wroga.

7. Trzyliterowe kody lotnisk.

W lotnictwie są wykorzystywane kody. Kody te oznaczają skróty danego miejsca lub lotniska. Poprzez to jest to ułatwienie do porozumiewania się.

8. Rejsy.

Inne określenia to numery rejsów. One są również potrzebne by łatwiej można podać numer rejsu z Europy lub z innego kontynentu.

9. Małe okna.

Opływowy kształt, małe okna, nowoczesne rozwiązania powodują, że piloci i załoga samolotu czuje się bezpiecznie. Samolot, który kosztuje krocie nie zostanie zniszczony.

10. Żadnych wad na samolocie.

Samolot musi być w idealnym stanie by mógł się poruszać po strefie lotniczej. Gdyby miał jakieś wady, wgniecenia na kadłubie lub złamane skrzydło nie mógł by zapewnić bezpieczeństwa. I nie mógł by w żadnym wypadku wystartować.

3/5 - (liczba ocen: 6)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.