10 zaskakujących atrakcji w Jantarze

Jantar to nadmorska letniskowa miejscowość położona w pobliżu Stegny w województwie pomorskim.

Od wielu lat zjeżdżają tu turyści z całego kraju, zachwyceni czystym piaskiem, okolicznymi lasami i morzem.

Atrakcji w Jantarze jest wiele zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

1. Muzeum Bursztynnictwa

Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze. Przed wiekami przechodził tędy sławny Jantarowy Szlak i po złoty kruszec przyjeżdżali kupcy ze starożytnego z Rzymu i Grecji. Bursztyn cenniejszy był niż złoto. Dzisiaj najciekawsze okazy można zobaczyć w muzeum.

2. Mini zoo i Ptaszarnia

Mini zoo i Ptaszarnia. Na terenie 2 ha zgromadzono wiele gatunków ptaków i zwierząt. Niektóre można poczęstować marchewką i pogłaskać. Ogromna atrakcja dla dzieci.

3. Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Odbywają się każdego roku w czasie wakacji a polegają na tym, aby znaleźć jak najwięcej kawałków bursztynu w ciągu określonego czasu. Wspaniała zabawa dla całej rodziny.

4. Rodzinny Park Rozrywki

Rodzinny Park Rozrywki „ART Inwazja Owadów”. Okazja poznania fascynującego świata owadów, obejrzenia ich przez lupę i dotknięcia. Bardzo pouczające przeżycie poszerzające wiedzę o świecie nie tylko u dzieci ale i u dorosłych.

5. Plaża

Plaża. Największą atrakcją Jantara jest plaża, szeroka na 200 m i pokryta drobnym złotym piaskiem bez kamieni, za to pełnym bursztynu. Z jednej strony otoczona sosnowym lasem.

6. Centrum Rodzinnej Rekreacji

Centrum Rodzinnej Rekreacji. Proponuje przejażdżkę na koniu, jazdę gokartami rowerowymi po specjalnym torze i wiele innych atrakcji. Nikt nie będzie się tu nudził.

7. Indiańska Wioska

Indiańska Wioska. Jedyna taka atrakcja na Pomorzu. Zwiedzanie w towarzystwie pisarza i indianistki ze Stanów, która ciekawie opowiada o zwyczajach i życiu Indian.

8. Kolejka wąskotorowa

Kolejka wąskotorowa to super zabawa dla wszystkich. Można nią dojechać nawet do Malborka, oglądając mijane krajobrazy.

9. Ośrodek jeździecki Buffalo Bill

Ośrodek jeździecki Buffalo Bill. Każdy ma szansę nauczyć się tu jazdy konnej i przejechać się nad morze, by spokojnie kłusem przejechać się wzdłuż brzegu morza.

10. Pasieka u Strusi

Pasieka u Strusi. Wspaniała lekcja pszczelarstwa i hodowli strusi, egzotycznych i tajemniczych ptaków. Dużo czasu tu spędzimy.

5/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.