10 zaskakujących atrakcji dla dzieci i ciekawostek w Szczytnie

Szczytno to niesamowicie piękne miejsce, które zachwyca magicznymi widokami i prawdziwą kopalnią atrakcji, które zachwycają każdego odwiedzającego te tereny turystę.

Ale to także miejsce wielu znakomitych atrakcji dla tych najmłodszych.

Dlatego bezsprzecznie warto zapoznać się z tymi najlepszymi dla nich atrakcjami, które dobitnie podkreślają fenomen tego miejsca i fakt, czemu jest tak licznie odwiedzane przez całe rodziny.

1. Park dzikich zwierząt

To pierwsza z atrakcji, jaką najmłodsi pokochają od pierwszej wizyty tam. Wiele z obecnych tam gatunków, jest bardzo życzliwie nastawiona do ludzi, dlatego bardzo często dają się głaskać, nakarmić, czy też nawet przytulić. Miejsce bezsprzecznie warte odwiedzenia.

2. Muzeum Sprzętu Wojskowego

To atrakcja zdecydowanie dla młodych miłośników tematów wojskowych. W jednym miejscu zawarte jest wszystko to, co kochają. Czołgi, transportery, to tylko nieliczne z nich. Ciekawostką jest fakt, że do wielu można wsiąść, a nawet się nimi przejechać.

3. Zimowy spływ

To jak sama nazwa wskazuje zdecydowanie atrakcja zimowa, ale jedna z najlepszych. Najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami będą mieli okazje wziąć udział w zimowym spływie kajakowym, który pełny jest wymagających elementów, ale i cudownych widoków wokoło.

4. Park Rozrywki Makumba

To fantastyczne miejsce dla wszystkich milusińskich. Wioska domków, które pełne są przeszkód, ogromne figurki różnorakich owadów, to jedynie cząstka tego, co na nich czeka w tym właśnie miejscu.

5. Park linowy

Nie mogło rzecz jasna zabraknąć w takim miejscu parku linowego. To wiele tras dla najmłodszych, które zapewnią im wiele zabawy, jak i również możliwość sprawdzenia się przy wielu wymagających przeszkodach.

6. Mazurskie Pofajdoki

To świetna atrakcja dla najmłodszych. W wielu miejscach w Szczytnie ulokowano malownicze figurki skrzatów. Są tu między innymi Drwal, Strażak, Rabuś. Najmłodsi będą nimi zdecydowanie zachwyceni.

7. Trasy rowerowe

Szczytno słynie również z tego, że ma dla wszystkich młodych pasjonatów rowerowych wiele wspaniałych tras, których pokonywanie, będzie dla nich niesamowitą frajdą.

8. Spacerowe alejki

Są tam również miejsca do spacerów całymi rodzinami. Najmłodsi będą mogli podczas takich spacerów podziwiać całe piękno, jakie te alejki mają zdecydowanie do zaoferowania.

9. Góra Czterech Wiatrów

To typowo zimowa atrakcja, ale jedna z fajniejszych. Najmłodsi mają możliwość wyboru różnych tras narciarskich. Są tu również trasy dla młodych pasjonatów snowboardu.

10. Aquapark

To zdecydowanie miejsce relaksujące, ale jednocześnie pełne licznych atrakcji dla tych najmłodszych. Zjeżdżalnie, różnorakie zabawy organizowane dla nich, to tylko wstęp do tego, co na nich czeka w owym miejscu.

3.9/5 - (liczba ocen: 14)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.