10 zaskakujących atrakcji dla dzieci i ciekawostek w Dubaju

Dubaj jest największym miastem Emiratów Arabskich i jednym z najbardziej luksusowych miejsc na świecie.

Usytuowany jest w półudniowej części Zatoki Perskiej i należy do jednych z najczęściej odwiedzanych miejsc na całym świecie.

Wbrew pozorom jest również doskonałym miejscem na wakacja z małymi dziećmi.

1. Przejażdżka na grzbiecie wielbłąda

Dubaj jest specyficznym miejscem, aczkolwiek dzieciom z pewnością przypadnie do gustu przejażdżka na grzbiecie wielbłąda. To jedna z wielu atrakcji, choć wyjątkowo często wybierana przez najmłodszych turystów.

2. Dubai Parks and Resort

Dubai Parks and Resort to fantastyczny park rozrywki, który zadowoli nawet najbardziej wybredne dzieci. Mnogość atrakcji zapiera dech w piersiach. Z całą pewnością jest to miejsce, które dla wielu dzieci jest spełnieniem dziecięcych marzeń.

3. Kite Beach

Warto odwiedzić plażę Kite Beach. To strefa, w której każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Można sprawdzić swoje siły w sportach wodnych, poskakać na trampolinach lub po prostu pobawić się na świeżym powietrzu.

4. OliOli

OliOli to niezwykłe miejsce dla dzieci, które odznaczają się szczególną kreatywnością. Można powiedzieć, że tworzenie ma w tym miejscu pierwszorzędne znaczenie. Miejsce inspiruje do działania i zdecydowanie zaszczepia w dzieciach nowe zainteresowania.

5. City Walk

Warto również udać się do wyjątkowej dzielnicy handlowej w postaci City Walk. Dzielnica zapewnia dzieciom sporo atrakcji, np. w postaci Green Planet znajdującej się na jej terenie.

6. KizDania

KizDania to kolejny dziecięcy raj, w którym każdy z małych gości będzie mógł wcielić się w rolę dorosłego, np. strażaka lub kucharza. Miejsce uwalnia kreatywność i jest źródłem niesamowitej radości.

7. Ogród zoologiczny

Bez wątpienia trzeba odwiedzić dubajski ogród zoologiczny i tym samym podwodne zoo. To wyjątkowo pięknie skonstruowany park, który pozwala dzieciom zanurzyć się w fascynujący świat zwierząt.

8. Safari lub sandboarding

Dubaj to miejsce kontrastów. Po obejrzeniu fascynujących parków i galerii handlowych warto udać się na pustynię. Można się tutaj załapać na safari czy sandboarding, czyli zjeżdżanie na desce w piaskowej scenerii.

9. Wild Wadi

Wild Wadi jest kolejną atrakcją, którą warto wziąć pod uwagę. Ten park wodny to miejsce, w którym można totalnie stracić rachubę czasu.

10. Dolphin Bay

Dzieci z pewnością zachwycą się wspaniałą Dolphin Bay, która umożliwia obserwowanie delfinów oraz pływanie z tymi cudownymi zwierzętami.

4.6/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *