10 zaskakujących atrakcji dla dzieci i ciekawostek na Teneryfie

Teneryfa to niewielka wyspa usytuowana na Oceanie Atlantyckim.

W świetle prawa należy do Hiszpanii, aczkolwiek znajduje się w pobliżu północno-zachodniej części Afryki. Znakiem rozpoznawczym Teneryfy są bajeczne plaże i lazurowa woda. Rajski klimat to wyjątkowo dobry sposób na odpoczynek z całą rodziną.

Atrakcji dla dzieci również nie brakuje.

1. Czarna plaża

Zdecydowaną atrakcją dla rodzin z dziećmi jest wyjątkowa czarna plaża. Utarło się przekonanie, że czarne plaże znajdują się wyłącznie na Islandii, co nie jest prawdą. Również na Teneryfie można podziwiać takie zjawiska, które dla małego dziecka będą sporą odmianą.

2. Wyspa podwodnego świata

Będąc na Teneryfie nie sposób przeoczyć otaczającego wyspę podwodnego świata. Jest częścią codzienności, choć warto wybrać się na zorganizowaną wycieczkę łodzią podwodną. To niepowtarzalna okazja do tego, by z bliska przyjrzeć się temu, jak funkcjonuje podwodny świat.

3. Wulkan

Mali turyści z pewnością entuzjastycznie podejdą do wyprawy na wulkan. Teide jest zarówno wulkanem, jak i najwyższym punktem naturalnym na całej wyspie, a oglądanie kratery z bliska to ekscytujące wydarzenie dla turystów w każdym wieku.

4. Kolejka górska

Warto również zdecydować się na przejazd kolejką górską. To doskonały sposób na obserwowane wyspy z ptasiej perspektywy. A trzeba przyznać, że z lotu ptaka wygląda naprawdę imponująco.

5. Siam Park

Z małymi dziećmi koniecznie trzeba udać się do słynnego Siam Park. To miejsce powstało z myślą o najmłodszych. Do dyspozycji oddano zjeżdżalnie, sztuczne plaże, liczne restauracje i strefy dla najmłodszych. To doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek i świetną zabawę.

6. Loro Parque

Loro Parque to ogród zoologiczny, w którym można podziwiać dzikie zwierzęta w postaci tygrysów, delfinów czy przepięknych papug. Miejsce zachwyca i porywa od pierwszej minuty.

7. Jungle Park

Jungle Park to kolejna propozycja dla młodych miłośników zwierząt. Miejsce zostało zaprojektowane w taki sposób, aby faktycznie sprawiało wrażenie dzikiego parku. Na terenie obiektu znajduje się kilkaset gatunków zwierząt.

8. Mariposario del Drago

Mariposario del Drago to miejsce, w którym królują motyle. W motylarium można podziwiać najwspanialsze okazy i dowiedzieć się sporo o tych cudownych owadach.

9. Las Vistas

Czasami do pełni szczęścia wystarczy tylko odrobina wody, piasku i kilka akcesoriów do zabawy. Las Vistas to bardzo atrakcyjna plaża, która spełni oczekiwania rodzin z dziećmi.

10. Rejs

Warto również udać się w rejs, który pozwoli obserwować wyspę z nieco innej perspektywy. Dzieci uwielbiają takie wycieczki.

3/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *