10 ważnych atrakcji dla dzieci i informacji w Borach tucholskich i okolicy

Bory Tucholskie są w rzeczywistości jednym z największych borów sosnowych znajdujących się na terenie Polski.

Jest zatem jednym z największych kompleksów leśnych, który stał się poniekąd wizytówką tego regionu i powodem, dla którego każdego roku turyści przyjeżdżają w te okolice.

Znajdują się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

1.Rdzenna ludność

Niemałą atrakcją tego miejsca jest przede wszystkim obecność rdzennej ludności w postaci Kociewiaków, Kaszubów oraz oczywiście Borowiaków Tucholskich.

2.Sezon grzybobrania

Warto się wybrać w te rejony w sezonie grzybobrania, które stały się poniekąd tradycją i wizytówką tego miejsca. Również turyści chętnie uczestniczą w tym grzybowym szaleństwie.

3. Szlaki rowerowe

Na terenie Borów Tucholskich znajdziemy sporo szlaków rowerowych. To wyjątkowo dobre miejsce na aktywny wypoczynek. Na słowo uznania zasługuje przede wszystkim przepiękna sceneria i bliskość natury. W dodatku w wielu miejscach można rowery wypożyczyć.

4. Spływy kajakiem

Bory Tucholskie oferują fantastyczne spływy kajakiem. Taka forma zwiedzania zawsze zachwyca najmłodszych podróżników, pozwalając obserwować okolicę z zupełnie innej perspektywy.

5. Wieża widokowa

Zdecydowanie warto udać się na wieżę widokową Trzebciny. To miejsce, które pozwala delektować się pięknym widokiem i zdecydowanie warte jest odwiedzenia.

6. Sporty wodne

Bory Tucholskie to raj dla miłośników sportów wodnych. Można tutaj delektować się nie tylko spływami, ale również spróbować swoich sił w kitesurfingu.

7. Ścieżka Młyn

Warto wybrać się na Ścieżkę Młyn. To trasa, która została przygotowana pod kątem bogatej roślinności i zwierząt zamieszkujących lasy. Liczy sobie
niespełna sześć kilometrów, ale z pewnością warta jest zachodu.

8.Chojnice

Nie sposób pominąć Chojnic, które należą do jednych z najważniejszych okolicznych miast. To miejsce, w którym historia odegrała bardzo ważną rolę. Z całą pewnością jest to prawdziwa gratka dla miłośników historii.

9. Brda

Do najpiękniejszych tras kajakowych zalicza się te, które odbywają się nad Brdą. To przepiękne miejsce, w której natura znajduje się na pierwszym miejscu.

10.Lasy

Bory Tucholskie to przede wszystkim lasy. Lasy stanowią największą atrakcję tego regionu, dlatego warto po prostu udać się na spacer jednym ze szlaków dla pieszych. Obcowanie z naturą w takim wydaniu jest pięknym przeżyciem.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.