10 rzeczy, których nie powinieneś kupować w Czarny Piątek (i kiedy je lepiej kupić)

Rok po roku święta przychodzą nieco wcześniej, a obecny rok nie jest wyjątkiem.

Dziś czarny piątek to po prostu świetna okazja. Oferty mają na celu wabić kupujących do sklepów.

„Ile naprawdę mogę zaoszczędzić” – zastanawiasz się. W rezultacie, istnieje wiele rzeczy, których nie powinieneś kupować w czarny piątek. Sprawdź je poniżej.

Pakiety lotnicze i wakacyjne

samolot

Po pierwsze poczekaj do stycznia, kiedy święta się skończą, przerwa wiosenna jest jeszcze daleka i zarówno linie lotnicze, jak i biura podróży będą chciały wypełnić miejsca i wycieczki w nowym roku.

Odzież zimowa i sprzęt zimowy

buty zimowe

Temperatury mogą spadać, ale ceny odzieży zimowej nie są najlepsze w tym okresie. Najtańsze oferty na na zakup odzieży zimowej i sprzętu zimowego to styczeń lub oczywiście początek wiosny. Płaszcz będzie o 50% tańszy w czarny piątek, ale jeśli będziesz mógł być cierpliwy i poczekać na najlepszą ofertę, to będzie płacić jeszcze mniej.

Okazyjne laptopy

laptop

Po trzecie, niezwykle tanie laptopy z czarnego piątku są wyraźnie inne od tych dostępnych przez resztę roku. Laptopy w sprzedaży jest produktami pochodnymi, specjalnie wyprodukowanymi na czarny piątek i wakacje z niższą ogólną jakością i mniejszą liczbą funkcji. Najprawdopodobniej nie będą wytrzymałe jak laptopy z kupione w innym czasie, co będzie Cię kosztować więcej w dłuższej perspektywie czasowej.

Samochody

bmw

Wstrzymaj się na zakup samochodu do 31 grudnia, ponieważ dealerzy samochodowi będą chętni do pozbycia się zapasów z obecnego roku. Sprzedawcy będą również chcieli osiągnąć swoje miesięczne i roczne wyniki sprzedaży, co da kupującym przewagę w negocjacji ceny.

Bardzo tanie tablety

tablet

W każdy czarny piątek od kilku lat widzieliśmy sprzedawców oferujących specjalne tablety. Nie kupuj najtańszych tabletów. Są koszmarnej jakości.

Sprzęt Fitness

rower treningowy

Jakie jest najczęstsze postanowienie noworoczne? Aby schudnąć i nabrać mięśni. Producenci sprzętu fitness wiedzą o tym i w styczniu obniżają ceny – więc lepiej poczekaj, aby kupić sprzęt w lutym lub marcu.

Meble

pokój

Firmy meblarskie zazwyczaj wprowadzają na rynek nowe produkty w lutym. Tak więc sprzedawcy detaliczni starają się wyczyścić powierzchnię pod nowe modele w styczniu i zazwyczaj oferują dużą zniżkę właśnie wtedy.

Telewizory

telewizor

Telewizory 4K są teraz coraz bardziej przystępne cenowo, a usługi, takie jak Netflix dodały możliwość oglądania większych ilości treści ultra HD, więc teraz jest czas na zakup. Wbrew powszechnemu przekonaniu, czarny piątek nie jest najlepszym okresem w roku na zakup wysokiej jakości telewizorów. Lepiej jest poczekać do marca i kwietnia, kiedy sprzedawcy detaliczni pozbywają się zeszłorocznych modeli.

Dekoracje świąteczne

mikołaj

Oczywiście, chcesz, aby Twój dom wyglądał świątecznie, ale nie idź do sklepu po dekoracje w czarny piątek. Najlepszym czasem na zakup dekoracji świątecznej jest, oczywiście, czas po sezonie świątecznym. Ale jeśli nie możesz czekać, to dzień przed wigilią, znajdziesz duże zniżki na wszystko, od choinek po lampki.

Zabawki

zabawka

Z zabawkami lepiej jest poczekać: Zabawki są w zasadzie najtańsze od 10 grudnia do 17 grudnia, kiedy sprzedawcy detaliczni będą mieli jeszcze dostępne zapasy i ceny będą niskie. Oczekiwanie zbyt blisko Świąt Bożego Narodzenia niesie ze sobą ryzyko, że sprzedawca detaliczny sprzeda produkt.

Istnieją wyjątki od każdej reguły i nie należy postrzegać tej „listy nie do kupienia” jako ostatecznej wskazówki.

Bądź czujny!

4.5/5 - (liczba ocen: 17)

Liczba komentarzy: 1

  • Oczywiście Apple i Samsung mają nawet specjalne linie produkcyjne i osobne zespoły konstrukcyjne aby oszczędzić odrobinę plastiku podczas produkcji laptopów sprzedawanych w ten jeden wyjątkowy dzień w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.