10 niesamowitych atrakcji w Nysie

Nysa to niezwykle piękne miasto, które leży w województwie opolskim.

W szesnastym wieku miasto to nazywane było perłą architektury śląskiej, co tylko pokazuje z jak magicznym miejscem mamy do czynienia.

Dlatego bezapelacyjnie warto zapoznać się z licznymi atrakcjami, jakie te tereny proponują, by w przyszłości wracać tu wielokrotnie mając na uwadze fakt, jakie wrażenie zrobiło to miasto za pierwszym razem.

1. Kościół św. Jakuba i św. Agnieszki

To przepiękna gotycka budowla, która znajduje się praktycznie przy samym rynku. Wnętrze tego kościoła jest wręcz ogromne, ale jednocześnie na uwagę zasługuje fakt, że jest przy tym magiczne.

2. Wieża Wrocławska

To następna z charakterystycznych budowli na terenie Nysy. To wymalowana na biało wieża brama, która pochodzi z czternastego wieku i jest jednocześnie elementem średniowiecznych murów miejskich w Nysie.

3. Ciuchcia turystyczna

To doskonała atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale także dla całych rodzin. To znakomita alternatywa dla spacerów. Jadąc nią, można podziwiać wszystkie najpiękniejsza miejsce w Nysie, doskonale się przy tym bawiąc.

4. Kościół św. Piotra i Pawła

To następny z kościołów, ale jednocześnie jeden z najbardziej niesamowitych na terenie całego śląska. Otóż nie bez przyczyny nazywany jest on perłą śląskiego baroku. Każdy, kto chociaż raz był w jego środku, bezapelacyjnie się pod tym podpisze.

5. Twierdza Nysa

To miejsce niezwykle historyczne. W obecnych czasach najpopularniejszym jej elementem jest Bastion św. Jadwigi, ale turyści mogą również podziwiać Fort Wodny, który usytuowany jest w Parku Miejskim.

6. Rynek

Sam rynek znajdujący się na terenie Nysy również jest miejscem niezwykle urokliwym. To miejsce wielu kamienic i zabytków, dlatego każdy znajdzie tam coś dla siebie, co sprawi, że będzie pod dużym wrażeniem tego miejsca.

7. Fontanna Trytona

To piękna budowla, która została zbudowana w latach 1700-01. Stworzona została na wzór słynnej rzymskiej fontanny del Tritone.

8. Dom Wagi

To kolejne bardzo ciekawe miejsce, z którym wiąże się ciekawa historia. Otóż w 1807 roku podczas oblężenia francuskiego w owy dom wbiło się aż 30 pocisków artyleryjskich. Na upamiętnienie tamtego wydarzenia wmurowano w elewację kulę armatnią.

9. Wieża Ziębicka

Również tę budowlę warto zobaczyć, będąc w Nysie. Charakteryzuje się ona tym, że w swojej fasadzie ma wmurowaną głowę lwa, który według lokalnych podań przywieziony został z wojennych wypraw.

10. Pałac Biskupi

To kolejne piękne miejsce warte odwiedzenia. Ciekawy jest tu fakt, że jego budowa trwała aż 100 lat. Nie zmienia to jednak faktu, że warto było tak długo go budować, gdyż efekt końcowy jest wręcz powalający.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.