10 niesamowitych atrakcji w Bałtowie

Bałtów to niewielka miejscowość w województwie świętokrzyskim, nad rzeką Kamienna.

Miejscowość zyskała rozpoznawalność po odkryciu autentycznych tropów dinozaurów. Dlatego też w 2004 roku utworzono tu JuraPark Bałtów jako pierwszy park jurajski w Polsce. Dzięki temu miasto zyskało impuls do rozwoju i obecnie przyciąga nie tylko miłośników dinozaurów.

Bałtów to nie tylko JuraPark. Dzięki rozwojowi stał się atrakcyjnym kompleksem turystycznym, który przyciąga rzesze turystów.

Do najbardziej znanych obiektów zaliczono:

1. Bałtowski Zwierzyniec

Bałtowski Zwierzyniec, który istnieje na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jest podzielony na dwa obiekty- Zwierzyniec Dolny i Zwierzyniec Górny. Zwierzyniec Dolny oferuje obejrzenie takich zwierząt jak kózki, osiołki, pawie i inne ptactwo, małpki czy surykatki.

Z kolei Górny Zwierzyniec oferuje zwiedzanie amerykańskim School Busem, w którego trakcie mija się żubry, krowy, jelenie, daniele, lamy, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, alpaki czy muflony i inne zwierzęta.

2. Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtowski Kompleks Turystyczny, to obiekt, który powstał na wzór amerykańskich obiektów rekreacyjnych, gdzie atrakcji jest tak dużo, że niemożliwe jest ich poznanie w jeden dzień.

3. JuraPark

JuraPark Bałtów, czyli Park Dinozaurów, gdzie wystawione są rekonstrukcje dinozaurów, mające przedstawić ich autentyczny wygląd i naturalną wielkość. Park posiada także muzeum oraz plac zabaw.

4. Świętokrzyski Szlak Przygody

Świętokrzyski Szlak Przygody, który ma blisko 1000 km. W jego ramach można poznać aż sześć krain tematycznych: Krainę Talentów, Krainę Legend, Krainę Kultur, Krainę Natury, Krainę Sacrum i Profanum, Krainę 4 Żywiołów.

5. Park Miniatur

Park Miniatur, który został ukształtowany na podobieństwo geograficznego kształtu Polski. Miniatury zamków wykonano w skali 1:25.

6. Sabatówka

Sabatówka – Wioska Słowiańska, czyli miejsce, gdzie można spotkać czarownicę, które częstują magicznym naparem i robią upiorny makijaż.

7. Ośrodek Narciarski

Ośrodek Narciarski Szwajcaria Bałtowska, gdzie przygotowano 5 tras zjazdowych, dostępne są: 4-osobowa kolejka linowa krzesełkowa, dwa wyciągi orczykowe czy szkółka narciarska i snowboardowa.

8. Wioska Św.Mikołaja

Wioska Św.Mikołaja w Bałtowie, która jest czynna od 26 listopada. To spełnienie marzeń dla dziecka.

9. Centrum Szklany Dom

Centrum Szklany Dom w Ciekotach, który jest stylizowany na polski, drewniany dworek, wewnątrz którego kryje się Muzeum Żeromskiego z pamiątkami po znanym polskim pisarzu.

10. Klasztor

Klasztor w Wąchocku to jeden z najstarszych klasztorów cysterskich w Polsce i kolejny przykład architektury romańskiej Polsce.

4.5/5 - (liczba ocen: 8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.