10 niesamowitych atrakcji dla dzieci w Dąbkach i okolicy

Dąbki to malutka wieś znajdująca się w województwie zachodniopomorskim.

Liczba mieszkańców nie przekracza trzystu. Do doskonała baza wypadowa dla osób, które uwielbiają polskie morze, aczkolwiek wolą przebywać w miejscach mniej zatłoczonych. Dąbki znajdują się niespełna siedem kilometrów od Darłowa.

Są jednak miejscem, w którym warto się zatrzymać na dłuższą chwilę.

1. Dąbki

Wieś znajduje się zarówno nad brzegiem morza, jak i brzegiem pięknego jeziora Bukowo. Plaża w tym miejscu nie należy do najbardziej zaludnionych, a zatem jest świetnym miejscem dla rodziny z dziećmi, którym nie w smak towarzystwo wakacyjnych imprezowiczów.

2.Tramwaj wodny

Będąc w Dąbkach warto skorzystać z możliwości wzięcia udziału w przejażdżce tramwajem wodnym. To ekscytująca przygoda nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

3. Szkoła windsurfingu.

W celu zaszczepienia w dziecku nowych pasji może wybrać się do cenionej szkoły windsurfingu.

4.Kajaki

Nie mniejszą atrakcją będzie wypożyczenie kajaków. Taka forma zwiedzania, zwłaszcza w sezonie letnim, zawsze wiąże się z cudownymi wrażeniami i możliwością podziwiania okolic z nieco innej perspektywy.

5. Bobolin

Dosyć dobrym pomysłem będzie wybranie się do Bobolina. Znajduje się nieopodal, a to właśnie w tej miejscowości znajduje się bardzo dobrze zaprojektowane Rodzinne Centrum Rozrywki. Miejsce, w którym można spędzić cały dzień na wspaniałej zabawie.

6.Bunkry

Również w Bobolinie można podziwiać leżące na plaży bunkry. Te niezwykłe budowle wciąż są źródłem wielu spekulacji. Wiadomo natomiast, że pochodzą jeszcze z okresu II Wojny Światowej.

7. Lunapark

Pragnąc zapewnić dzieciom moc atrakcji koniecznie trzeba będzie wybrać się do Lunaparku w Dąbkach. To przestrzeń, które dla młodego człowieka będzie ucieleśnieniem marzeń.

8. Latarnia morska

Zdecydowanie warto również wybrać się do pobliskiego Darłowa. To właśnie tutaj będzie można podziwiać wspaniała latarnię morską.

9. Zamek Książąt Pomorskich

Darłowo zasługuje na uwagę również ze względu na fantastyczny Zamek Książąt Pomorskich pochodzący z XIV wieku. To budynek o wspaniałej i zawiłej historii.

10. Balticlandia

Balticlandia to kolejna atrakcja Darłowa, która z pewnością przypadnie do gustu naszym dzieciom. Ten rewelacyjny park wodny to raj dla amatorów wodnych zabaw, szereg zjeżdżalni i różnych atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.