10 najlepszych restauracji w Zamościu

Zamość to niewielkie miasto usytuowane w południowej części województwa lubelskiego.

To miasto renesansowe, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie tutaj znajduje się ratusz, który przez wielu uważany jest za najpiękniejszy w całej Polsce. Ze względu na historię i zabytki miasto odwiedzane jest przez tysiące turystów każdego roku.

To również miejsce, w którym nie brakuje doskonałych restauracji.

1. Restauracja Bohema

Restauracja Bohema to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc. Lokal cieszy się nienaganną opinią nie bez powodu. Dania odznaczają się wykwintnością i niebywałym smakiem.

2. Muzealna Ormiańskie Piwnice

Na Rynku Wielkim znajduje się restauracja Muzealna Ormiańskie Piwnice. Miejsce z niebywałym klimatem i pysznym jedzeniem.To wyjątkowo dobre miejsce na poznawanie wybitnej kuchni ormiańskiej.

3. Piwnica pod św. Kazimierzem

Piwnica pod św. Kazimierzem to kolejne miejsce godne polecenia. Przepiękny wystrój i dania kuchni polskiej w ekskluzywnym wydaniu to coś, na co warto się skusić, będąc w Zamościu.

4. Karczma Góralska

Karczma Góralska to lokal, w którym można doświadczyć prawdziwych uniesień kulinarnych. Lokal serwuje wybitną pizzę i sporo dań z kuchni polskiej.

5. Luneta

Luneta to nowocześnie urządzony lokal, w którym mieszają się smaki z różnych stron świata. Restauracja słynie z organizowania tematycznych tygodni związanych z konkretnym państwem i jego kuchnią.

6. Kuchnia Orientalna Viet-nam House

Kuchnia Orientalna Viet-nam House to miejsce, które sprawi sporo przyjemności miłośnikom kuchni azjatyckiej. Króluje tutaj kuchnia wietnamska. Warto skusić się na dania mięsne. Porcje są wyjątkowo duże, a obsługa zawsze spisuje się na medal.

7. Bistro Zamościanka

Bistro Zamościanka to jedno z tych miejsc, w których panuje niepowtarzalny klimat. Można tutaj delektować się bardzo dobrą pizzą oraz pierogami przygotowywanymi na rozmaite sposoby.

8. Restauracja Stary Dwór

Restauracja Stary Dwór to iście rycerski klimat i pyszna strawa. Miejsce, które spełni oczekiwania wszystkich gości.

9. Restauracja Renesans

Restauracja Renesans to z kolei miejsce, w którym będzie można skosztować pysznego tatara wołowego lub uraczyć się deską wędlin i serów. To lokal, w którym kuchnia polska ma pierwszorzędne znaczenie. Warto skosztować pieczonego pstrąga z ziołami, choć dostaniemy również pyszne makarony na wzór włoskich mistrzów.

10. Restauracja Skarbiec Wina

Restauracja Skarbiec Wina to z kolei miejsce, które zachwyci miłośników dobrego trunku. Niemniej, na uwagę zasługują również przyrządzane na miejscu potrawy. Na uwagę w szczególności zasługuje marynowany śledź z suszonymi pomidorami i ziołami.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.