10 Najlepszych Restauracji w Zakopanym 2023

Zakopane to jedna z największych atrakcji Polski.

Połączenie legend podhalańskich, pięknych widoków na Tatry i kultury, która rozwijała się tutaj prężnie szczególnie w XIX i XX wieku, to znakomity zestaw na wakacje zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Dlatego też nie może tutaj brakować restauracji, w których turyści mogą posilić się przed wyprawą w góry.

Poniżej znajduje się lista dziesięciu najlepszych z nich.

1. Zbójecki Dwór Restauracja i Pizzeria

Zbójecki Dwór Restauracja i Pizzeria to zgrabne połączenie popularnej wszędzie na świecie kuchni włoskiej, jak i tradycyjnych potraw góralskich. Można tutaj zjeść doskonałą pizzę na cienkim cieście i ze świeżymi dodatkami, a także kwaśnicę czy oscypki z żurawiną.

2. Drukarnia Smaku Cristina

Drukarnia Smaku Cristina to połączenie przytulnego wystroju, typowego dla restauracji w Tatrach, z nowoczesną kuchnią. Podawane tutaj potrawy nie tylko pysznie smakują, ale również efektownie się prezentują. Warto spróbować troci bałtyckiej w białym sosie czy też polędwicy wołowej sezonowanej na mokro.

3. La Playa Beach Bar & Chillout Lounge

La Playa Beach Bar & Chillout Lounge to miejsce przywodzące raczej na myśl nadmorskie restauracje. Miejsce jest przyjazne wegetarianom, a do specjalności należą tradycyjne włoskie pizze na cienkim cieście z wysokiej jakości dodatkami.

4. Casa Mia Restaurant

Casa Mia Restaurant to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Serwowane są tutaj burgery z wołowiną w stylu amerykańskim, ale również sałatki, gazpacho z koktajlem z krewetek czy też policzki wołowe. Restauracja oferuje również pyszne śniadania na wynos.

5. Zakopiańska

Zakopiańska to tradycyjna restauracja, do której z pewnością muszą się udać ci, którzy chcą skosztować regionalnych przysmaków. W karcie dań królują kwaśnica, sery owcze i gicz jagnięca. Nie brakuje jednak alternatywy dla miłośników kuchni śródziemnomorskiej, a więc ryb i owoców morza.

6. Marzanna

Marzanna oferuje klientom kuchnię przywodzącą na myśl domowe obiady. Tradycyjne dania polskie, takie jak żurek, kotlet schabowy czy placki ziemniaczane, są tutaj podawane w zdumiewająco wielkich porcjach. Całości dopełnia domowa i przytulna atmosfera lokalu.

7. Bakowo Zohylina Niznio

Bakowo Zohylina Niznio to miejsce, w którym skupiają się największe hity kuchni typowej dla środkowej Europy. Polskie potrawy mieszają się tutaj z czeskimi knedlikami, zasmażaną kapustą czy smażonymi białymi kiełbaskami. W ofercie znajduje się także duży wybór deserów.

8. Restauracja Halka

Restauracja Halka w Zakopanem na pierwszy rzut oka ujmuje przede wszystkim pięknym wystrojem, w którym dominuje drewno. W karcie dań znajdują się efektownie serwowane pasty włoskie, kotelty cielęce dekorowane jadalnymi kwiatami czy polędwiczki wołowe.

9. Karczma Czarci Jar

Karczma Czarci Jar to malowniczo położona chatka, przypominająca baśnie braci Grimm. W środku na gości czeka karta dan pełna regionalnych i tradycyjnych polskich potraw. Specjalnością karczmy są pierogi z różnym nadzieniem, a także pieczone mięsa różnego rodzaju.

10. Karczam u fiakra

Karczam u fiakra wygląda dokładnie tak, jak wyobrażamy sobie restaurację w Zakopanem. Ciepłe światło odbija się tutaj od wszechobecnego drewna, a w karcie dań znajdują się potrawy takie, jak kwaśnica, pierogi, placki czy pięknie serwowany tatar wołowy z dodatkami.

3/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.