10 najlepszych restauracji w Wrocławiu

Wrocław to miasto, które każdego roku jest odwiedzane przez ponad pięć milionów turystów.

Jest najważniejszym miastem Dolnego Śląska, a mnogość jego atrakcji przyprawia o zawrót głowy.

Poza obiektami stricte turystycznymi to również miasto, w którym można do woli delektować się wyśmienitą kuchnią.

1. Grape Resturant

Grape Resturant to miejsce, w którym można zorganizować większą okoliczność. Prawdziwy smakosz doceni tutejszą kuchnię i wyjątkowe połączenia smaków. Warto zwrócić uwagę na wspaniałe carpaccio wołowe, wędzone karczochy czy popisowe danie w postaci ośmiornicy.

2. Restauracja „U Gruzina”

Restauracja „U Gruzina” to istny raj dla miłośników kuchni gruzińskiej. Na miejscu można zjeść doskonałej jakości chinkali, ale również zupę charczo i inne dania godne uwagi.

3. 4 Pory Roku

4 Pory Roku to miejsce, które zawsze zachwyca. Lokal organizuje tematyczne tygodnie, dlatego na miejscu zawsze czeka nas pewnego rodzaju niespodzianka. Tydzień argentyński, francuski czy portugalski to doskonała okazja do poznawania nowych smaków w świetnym wydaniu.

4. Splendido

Splendido to restauracja, w której profesjonalizm odgrywa najważniejszą rolę. Dania z różnych stron świata podane w formie małych arcydzieł. Doskonałe miejsce na ważne okoliczności.

5. Sarah

Sarah restauracja to kwintesencja kuchni żydowskiej w jednym cudownym i klimatycznym miejscu. Lokal serwuje potrawy z kuchni aszkenazyjskiej, żydowskiej, sefardyjskiej oraz izraelskiej. Na uwagę zasługuje pyszny cymes.

6. Restauracja Pod Fredrą

Restauracja Pod Fredrą to miejsce, w którym króluje grillowane mięso. Podawane na różne sposoby, ale zawsze przepyszne. Lokal odznacza się bardzo przyjemnym kameralnym klimatem.

7. Konspira

Konspira to miejsce, do którego warto zajrzeć, będąc we Wrocławiu. Lokal serwuje wyśmienite jedzenie w przystępnych cenach. Warto skosztować tutejszego żurku w chlebie, choć można również postawić na Koryto Ułańskie, jeżeli tylko znajdujemy się w nieco większym gronie.

8. La Maddalena

La Maddalena to przede wszystkim pyszne jedzenie i przepiękna lokalizacja. Restauracja cieszy się mianem jednej z najpiękniejszych na świecie. Na miejscu można delektować się europejską kuchnią. Każde danie jest artystycznym i smakowym majstersztykiem.

9. Woosabi

Woosabi jest restauracją, w której królują azjatyckie akcenty. Każde danie jest efektem połączenia unikatowych składników.

10. Karczma Lwowska

Karczma Lwowska to miejsce, do którego pragnie się wracać. W lokalu króluje kuchnia polska. Można tutaj zjeść najlepszą golonkę na świecie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.