10 najlepszych restauracji w Warszawie

Stolica Polski ma całkiem sporo do zaoferowania pod względem gastronomicznym.

W samej Warszawie znajduje się przeszło cztery tysiące restauracji, a zatem każdy znajdzie w tej materii coś dla siebie.

1. Different

Different to wyjątkowe miejsce ze względu na charakter podawania i spożywania zamówionych posiłków. Nazwa zobowiązuje, a zatem jest zupełnie inaczej niż zwykle. Lokal serwuje dania w ciemności, a zatem każda uczta jest niezwykłym doznaniem. Restauracja ma bogatą ofertę również dla osób unikających mięsa.

2. Warszawski Sen

Warszawski Sen to miejsce kultowe. Restauracja prowadzona przez Mateusza Gesslera ma sporo do zaoferowania wymagającym klientom. Lokal serwuje dania kuchni europejskiej na najwyższym poziomie.

3. Atelier Amaro

Atelier Amaro to luksusowe miejsce, w którym jedzenie traktowane jest niemal z czcią. Szefem kuchni jest mistrz słynący z tworzenia prawdziwych arcydzieł. Można zatem spodziewać się w tym lokalu prawdziwej uczty dla zmysłów.

4. Bibenda

Bibenda to miejsce, do którego po prostu warto zajrzeć w celu skosztowania wybitnych potraw tworzonych na bazie polskich składników. Solidne porcje i przystępne ceny sprawiają, że nie sposób tutaj nie wrócić.

5. Ciao a Tutti

Ciao a Tutti to lokal serwujący włoskie rarytasy. Na miejscu będziemy mogli skosztować pysznej pizzy i makaronów, od których po prostu można się uzależnić.

6. Dziurka od Klucza

Dziurka od Klucza to bajecznie urządzony lokal w Warszawie, w którym będzie można skosztować pysznych makaronów. Lokal serwuje również doskonałe desery i doskonałą pizzę.

7. Dyletanci

Dyletanci to lokal znajdujący się na Powiślu. W ofercie znajdziemy sporo win, aczkolwiek na uwagę zasługuje również pyszne jedzenie. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jeleń podawany z selerem i czekoladą.

8. La Iberica

La Iberica to iście hiszpański klimat w centrum Warszawy. Lokal serwuje słynne tapas oraz rarytasy w postaci hiszpańskich serów. Warto również skusić się na steki z kalmara.

9. Cafe Zielony Niedźwiedź

Cafe Zielony Niedźwiedź to pyszna kuchnia, choć trzeba powiedzieć, że nie należy do najtańszych. Na uwagę zasługują doskonałe dania główne w postaci schabu jagnięcego czy kopytek dyniowych z serem korycińskim.

10. Kieliszki na Próżnej

Kieliszki na Próżnej to ekskluzywne miejsce, które z pewnością sprawdzi się w wyjątkowych okolicznościach. Na uwagę zasługuje fantastyczny tatar wołowy.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.