10 najlepszych restauracji w Wałbrzychu

Artykuł zostanie poświęcony restauracjom miasta Wałbrzych.

A na początek kilka słów o tej wspaniałej miejscowości. Mianowicie, Wałbrzych to miejsce niegdyś znane z wyrobu węgla. Niestety z biegiem lat, musiał on się przekształcić pod względem branży, i szukać nowych źródeł finansowania.

Istnieje już od XIII-XVI wieku. Miasto na Dolnym Śląsku, przetrwało liczne najazdy, II wojnę światowa. Zamek Książ, który jest bardzo słynny, zwiedzany przez steki turystów. W czasie wojny uległ lekkiemu zniszczeniu.

Lista restauracji:

1. Restauracja Złota Stacja
2. Restauracja Oberża PRL
3. Restauracja Polskie Smaki
4. Restauracja Bohema
5. Restauracja Kryształowa
6. Restauracja Dobra Nasza
7. Restauracja Zielona Sofa
8. Restauracja Pierogarnia na Basztowej
9. Restauracja Zmiana Tematu
10. Restauracja Dworzysko Resturacja Babinicz

Trzy najlepsze punkty gastronomiczne.

Wałbrzych to przepyszne smaki, przyjemna obsługa oraz atmosfera. I jednymi z najlepszych punktów, znajdujących się w pierwszej dziesiątce są Złota stacja, Oberża PRL i Polskie Smaki. Pierwsza z wymienionych restauracji oferuje sprzedaż posiłków z menu poprzez stronę online.

W menu przepyszne hamburgery, z świeżym mięsem, serem, sosy, zamknięte w sezamowej, wypieczonej bułce. Góruje tu kuchnia polska i europejska. Druga z wymienionych restauracji to Oberża PRL. Jeśli mamy chęć na lekki posiłek między śniadaniem a obiadem, to tu właśnie zakosztujemy przepysznego lunchmit.

Apetycznie podane dania z karty menu. Frytki, smażone dodatki, surówki, palce lizać. Trzecią ze złotej trójki jest restauracja polskie Smaki. Pomysłowa, na bazie potraw polskich. Szybka obsługa, kuchnia przyjazna dla wegetarian.

Kunszt, fachowe podanie.

Bohema, Kryształowa, czy Dobra Nasza prezentują się na tle 33 restauracji w Wałbrzychu. Wyśmienite jadło wprost z polskiej kuchni. Jak i również mix kuchni, wschodniej, europejskiej, grillowane menu, steki. Pierogi, czy też sosy, knedliki polane wyśmienitym mięsnym sosem.

Bogaty wystrój wnętrza, świetnie podane, na swój gust i styl.

Kuchnia wegetariańska, czy pierogi z mięsem?

Inne miejsca warte odwiedzenia to Zielona Sofa, Pierogarnia na Basztowej, Zmiana Tematu, oraz Dworzysko restauracja Babinicz. Czwarta z wymienionych restauracji zamyka pierwszą dziesiątkę najlepszych punktów gastronomicznych.

Zielona Sofa, góruje tu kuchnia amerykańska i francuska. Rozpiętość cen waha się od 10 do 20, 25 złotych. Bajeczne desery, przystrojone ciekawie, wyglądają apetycznie. Do tego filiżanka świeżo zaparzonej kawy. Nie ma nic lepszego na świecie.

Pierogarnia na basztowej, tu coś na słono, o różnych rodzajach smakowych. Przepyszne, dobrze ugotowane, jak w domu pierogi z mięsem. Można się nimi zasycić, do tego są polane cebulką ze smażonym tłuszczykiem. Zielone szaszłyki, dania przesączone zielonymi, warzywnymi dodatkami.

Pizza, burgery. Wszystko wygląda wyśmienicie, za przystępną cenę.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.