10 najlepszych restauracji w Wadowicach

Wadowice to miasto w województwie małopolskim, które zasłynęło przede wszystkim ze względu na to, że to właśnie stąd pochodził papież Jan Paweł II.

Miasto niezmiennie od lat cieszy się popularnością wśród pielgrzymów i turystów. Znajduje się tutaj sporo wartych polecenia restauracji.

Oto dziesięć najlepszych.

1. Galicjanka

Galicjanka to miejsce idealne na śniadanie, południową kawę i obiad. Serwowane tutaj dania to mieszanka kuchni europejskiej i polskiej, a urokliwe otoczenie dodaje uroku posiłkom zwłaszcza w sezonie letnim.

2. Pizzeria Piazza Italia

Pizzeria Piazza Italia, zgodnie z nazwą, serwuje włoską pizzę, ale również bogaty wybór past i dań z owocami morza.

3. CHAMPS – Sports Pub & Grill – American Style

CHAMPS – Sports Pub & Grill – American Style to knajpa w stylu amerykańskim, w której największą furorę robią burgery z wołowiną wysokiej jakości i pieczone frytki.

4. Pestka

Pestka to klimatyczna restauracja w stylu dwudziestolecia międzywojennego. Zadbano tutaj o to, aby zadowoleni byli zarówno wielbiciele mięsa, jak i wegetarianie, a wszystkie danie podawane są w efektowny sposób.

5. Sumo Sushi

Sumo Sushi to gwarancja wysokiej jakości sushi, co wcale nie jest regułą w tego typu restauracjach. Można tutaj zamówić rolki sushi z dodatkiem różnych ryb na surowo lub wędzonych, a wszystkie zestawy zawierają porcję marynowanego imbiru, sosu sojowego i chrzanu wasabi.

6. Cud Malina

Cud Malina to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na miejscu serwowana jest zarówno pizza, jak i najsłynniejsze potrawy kuchni polskiej, a także pieczone ryby.

7. Spichlerz Smaków

Spichlerz Smaków specjalizuje się w kuchni europejskiej. Atrakcją restauracji są pieczone ryby, kaczka z warzywami, a także duży wybór zup i zimne przekąski.

8. Restauracja Mauers

Restauracja Mauers to nastrojowy lokal wypełniony antykami, gdzie w karcie dań królują ulubione potrawy Polaków, a więc dania polskie i włoskie makarony. Duzy wybór win pozwala na dobranie optymalnego trunku do konkretnego dania.

9. Happy Salad Restaurant Wadowice

Happy Salad Restaurant Wadowice to lokal promujący zdrowe jedzenie przyjazne wegetarianom, ale nie tylko. Poza potrawami bezmięsnymi i sałatkami, można tutaj również zjeść włoską pizzę czy carbonarę z boczkiem.

10. Dworek Mikołaj

Dworek Mikołaj to wykwintny lokal specjalizujący się w kuchni polskiej i europejskiej. Nastrojowa sala to miejsce, w którym można zjeść pyszne ryby i dania mięsne, a na deser zamówić słynną papieską kremówkę.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.