10 najlepszych restauracji w Uniejowie

Na wstępie kilka słów o miejscowości Uniejów.

Miasto to było niegdyś siedziba arcybiskupów gnieźnieńskich. Obecnie źródłem finansowym Uniejów jest branża turystyczna. Znajdują się w niej również źródła termalne. Dlatego też jest to miejsce uzdrowiskowe. I zabytki, jak gotycki kościół, zamek w Uniejowie, park przy zamku. Zamek jest bardzo pięknie zachowany.

Jak i również został przejęty do użytkowania, jako hotel oraz restauracja.

Lista restauracji:

1. Restauracja Herbowa
2. Restauracja Browar Wiatr
3. Restauracja La Regina
4. Restauracja Pierogarnia pod 30 ka
5. Restauracja W Zamku
6. Restauracja Gościniec Nad Wartą
7. Restauracja Pizzeria Legenda
8. Restauracja Gospoda Pod Brzozami
9. Restauracja Termalna Bistro & Kafe
10. Restauracja Pizzeria Twister

Turystyczne przysmaki.

Pierwszym lokalem, do jakiego warto zaglądnąć podczas pobytu w Uniejowie To restauracja Herbowa. Bajeczny wystrój, fikuśne meble dekoracyjne, zastawa stołowa, dekoracje, jak na weselu. Miejsce wystrzałowe, dobrze podświetlone, przyjemne, wesoły wystrój.

A potrawy, na najwyższym poziomie, podawane z gracją.Kolejny lokal, tu, ze srebrnym medalem – Browar Wiatr. Nie ma nic lepszego, jak lane piwo, z pianką przy upalnym dniu. Wystrój restauracji jest bardzo wyrachowany. Miejscami tu i ówdzie ciekawe beczki piwne.

Na pierwszy rzut oka wysoka estetyka, nieskazitelnie czysto. Nowocześnie urządzone wnętrze. Na trzecim miejscu lansuje się lokal La Regina. Tu przystawki niczym z bajki. Każda potrawa szałowo przystrojona. Podane potrawy same mówią za siebie. Klient musi pomału degustować, każdy malutki detal ich.

A są tak pięknie zrobione, że szkoda niszczyć srebrnym widelcem te wspaniałe kompozycje.Pierogarnia Pod 30 ka, już jadło wyśmienite, nie trzeba długo czekać. By się zastanowić nad ruszeniem dania. Pierogi o przepysznym farszu, polane zeszkloną cebulką i nie tylko. Wystrój lokalu w nowoczesnym stylu.

Zamek i jego restauracja.

W Zamku, tak brzmi restauracja, która została tam ulokowana. Bezpośrednio W Zamku Uniejów, gdzie można zakosztować królewskich atrakcji. Choć w zamku, to wystrój wnętrza w nienagannym stylu. Lokal pokryty bielą, wygląda czysto, zadbanie, aż chce się wejść i zakosztować specjałów kuchni Uniejowa.

Ciepłe posiłki, obsługa na miarę standardów. Kolejny świetny obiekt Gościniec Nad Wartą. Świetlisty, w jasnych tonach, duże okna wypełniają wnętrze światłem. Dużo miejsca dla gości, stoliki przybrane. Wygodne miejsca siedzące.

Pizzeria Legenda, to kolejna oferta ze strony Uniejowa. Zamek przyciąga turystów, a restauracje, swoimi mistrzowskim popisem, przyciągają smakoszy dobrego jadła. Gospoda Pod Brzozami, lokal o wyjątkowo dużej powierzchni. Tu można wygodnie zasiąść do stołu.

Czy w grupach, czy też indywidualnie. Czołówkę zamyka dziesiątki najlepszych restauracji zamyka Termalna Bistro & Kafe oraz Pizzeria Twister.

2.7/5 - (liczba ocen: 6)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.