10 najlepszych restauracji w Szczecinie

Szczecin to największe miasto województwa zachodniopomorskiego i jedno z tych miast, które każdego roku przyciąga rzesze turystów.

Jedni przyjeżdżają do Szczecina, by zwiedzać Zamek Książąt Pomorskich, inni z kolei uwielbiają to miejsce za niepowtarzalny klimat.

Z całą pewnością jest to miasto, w którym można przebierać w ofertach gastronomicznych.

1. Spiżarnia Szczecińska

Spiżarnia Szczecińska to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w całym Szczecinie. Restauracja serwuje dania w formie małych arcydzieł.

2. Mała Tumska

Mała Tumska to miejsce, w którym można delektować się pyszną polską kuchnią. Warto jednak skusić się na pyszną zupę z dorsza czy krem z pieczonych pomidorów malinowych.

3. Restauracja Dzika Gęś

Restauracja Dzika Gęś to miejsce, w którym królują polskie smaki. Można się tutaj delektować świetnie przygotowanym karczkiem z dzika. Goście zachwycają się również bulionem z pierożkami z gęsiny.

4. Hospudka Czeska Restauracja

Hospudka Czeska Restauracja to prawdziwy raj dla miłośników czeskich rarytasów. Lokal serwuje fantastyczne gulasze, cepeliny i doskonały barszcz.

5. Chinkalnia Restauracja Gruzińska

Chinkalnia Restauracja Gruzińska serwuje świetnej jakości chinkali. Można zamówić tradycyjną wersję z kolendrą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by delektować się pierożkami bez tej charakterystycznej w smaku przyprawy. Na uwagę zasługuje również pyszne charczo.

6. Kathmandu

Kathmandu to lokal, który ma szansę zachwycić entuzjastów kuchni azjatyckiej. To jedno z niewielu miejsc, w którym można skosztować wybitnych sajgonek, kurczaka w paście z nerkowca czy indyjskiego sera z pieczarkami.

7. Zbójnicka Gospoda

Zbójnicka Gospoda serwuje polskie dania. Warto skusić się na tutejszą pomidorową z makaronem i pyszną wątróbkę drobiową. Lokal odznacza się przytulnym wystrojem i świetną obsługą.

8. Colorado Steakhouse

Colorado Steakhouse to jedno z tych miejsc, które przyciąga przede wszystkim miłośników dobrze przygotowanego mięsa. Steki i grillowane kurczaki to tutejsza specjalność.

9. Na Uboczu

Na Uboczu to restauracja wschodnioeuropejska. Na uwagę zasługuje pyszny kurczak w sosie kaparowym, ale również doskonałe zupy.

10. Z Drugiej Strony Lustra

Z Drugiej Strony Lustra to miejsce z polską kuchnią, aczkolwiek pewne metody przygotowania posiłków zostały zaczerpnięte z Francji. Lokal odznacza się wybitnymi połączeniami.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.