10 najlepszych restauracji w Szczawnicy

Szczawnica to niewielkie, aczkolwiek urocze miasteczko uzdrowiskowe znajdujące się w województwie małopolskim.

Liczy sobie nieco ponad pięć tysięcy mieszkańców, choć ze względu na lecznicze możliwości, jest jednym z tych miejsc, do których z chęcią przybywają turyści.

Ma również sporo do zaoferowania pod względem gastronomicznym.

1. Karczma u Polowacy

Karczma u Polowacy to klimatyczne miejsce i wystrój, który sprawia, że od razu czujemy się swojsko i swobodnie. Lokal serwuje pyszne dania regionalne i polskie.

2. Restauracja w Osadzie

Restauracja w Osadzie Agata to niezwykle przyjemny lokal z kuchnią domową. Odznacza się bardzo przyjaznym personelem i obsługą na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługują pyszne pierogi.

3. Restauracja Bohema

Restauracja Bohema – Willa Marta to niezwykła lokalizacja, niepowtarzalny artystyczny klimat i doskonałej jakości jedzenie. Warto tutaj wpaść na rozgrzewającą herbatę w sezonie jesienno-zimowym lub pełne danie. Z pewnością będziemy chcieli wrócić ponownie.

4. Piwnica Zbójnicka

Piwnica Zbójnicka to swojski lokal i świetna atmosfera. Na miejscu można skosztować pysznego bigosu czy zapiekanek.

5. Willa Pod Kolejką

Willa Pod Kolejką to kolejne wyjątkowe miejsce na mapie Szczawnicy. Osoby zainteresowane polską kuchnią w doskonałym wydaniu powinny tutaj zajrzeć.

6. Restauracja u Zosi

Restauracja u Zosi to miejsce, w którym można do woli delektować się włoskimi rarytasami. Warto przede wszystkim skusić się na wyborną pizzę.

7. Sami Swoi

Sami Swoi to miejsce, w którym znajdziemy dosyć typowe dla polskiej kuchni dania obiadowe. Trzeba jednak podkreślić, że jedzenie w tym miejscu jest wyborne, a ceny niezbyt wygórowane.

8. Restauracja Grajcarek

Restauracja Grajcarek to przede wszystkim wyjątkowa lokalizacja. Jednocześnie jest to miejsce, w którym dobre jedzenie jest absolutną normą.

9. Koci Zamek

Koci Zamek znajduje się w piwnicach, które sprawiają, że klimat i wystrój restauracji jest niezwykle atrakcyjny. To lokal, w którym można delektować się pyszną polską kuchnią. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na wyjątkowe desery.

10. Karczma Chatka

Karczma Chatka to znane miejsce na mapie Szczawnicy. Lokal serwuje bardzo dobre burgery oraz dania główne w postaci kotletów, placków czy pierogów.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.