10 najlepszych restauracji w Ruciane-Nida

Ruciane-Nida to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w którym znajduje się sporo zabytków z XX wieku, atrakcji turystycznych i szlaków dydaktycznych.

Nie brakuje tutaj również restauracji, w których turyści mogą się zatrzymać na pyszny obiad.

Oto dziesięć najlepszych.

1. Kapiodoro

Kapiodoro to restauracja specjalizująca się w daniach kuchni Europy Środkowej. W karcie dań znajdują się zarówno polskie pierogi z cebulką, jak i smażone ryby i placki z dużym wyborem sosów.

2. Kolorada Kuchnie Świata

Kolorada Kuchnie Świata to restauracja, której nazwa nawiązuje do ogromnej różnorodności w menu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a wybierać można między innymi pomiędzy owocami morza, daniami mięsnymi i rybnymi czy polskimi pierogami.

3. Restauracja i Lodziarnia Pod Kogutami

Restauracja i Lodziarnia Pod Kogutami to miejsce, w którym można zjeść solidny obiad, a później napić się smacznej kawy i zjeść efektownie podany deser. Specjalnością restauracji jest placek po mazursku.

4. Gościniec Venus

Gościniec Venus kusi domowymi potrawami i porcjami, które usatysfakcjonują nawet najbardziej głodnych gości. Duzy wybór polskich zup to tylko rozgrzewka przed nadziewanymi kartaczami czy kotletami schabowymi.

5. U Kaczorka

U Kaczorka to miejsce, gdzie zachwyca nie tylko przyjemna, domowa atmosfera, ale też tradycyjne dania polskie, takie jak zupa cebulowa, placki ziemniaczane z gulaszem czy smażone ryby.

6. Gościniec

Gościniec to miejsce, które świetnie nadaje się na lunch ze znajomymi albo obiad z rodziną. Absolutną popularnością cieszą się tutejsze dania rybne, a także zupa grzybowa.

7. Tawerna u Faryja

Tawerna u Faryja umiejętnie łączy smaki włoskie i polskie, oferując klientom rozgrzewającą zupę rybną i smażone ryby, a także tradycyjne potrawy kuchni polskiej.

8. Pod Dębem

Pod Dębem to restauracja popularna wśród żeglarzy w tych okolicach. Można tutaj zjeść pasty w stylu włoskim, a także smażone ryby i rozgrzewające zupy. Wystrój w kolorze biało-niebieskim wyjątkowo podkreśla żeglarski charakter tego miejsca.

9. Grendial

Grendial to kolejne miejsce, w które dobrze odwiedzić po całym dniu rejsu. Serwowana jest tutaj bardzo dobra pizza na cienkim cieście, a także smażone ryby z frytkami.

10. Amida

Amida to urokliwe miejsce, wypełnione kwiatami i zapachem pieczonych ryb. To właśnie one stanowią największą atrakcję w tutejszej karcie dań i serwuje się je na różne sposoby.

3.3/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.