10 najlepszych restauracji w Poznaniu

Poznań to jedno z największych miast w Polsce.

Znajduje się w zachodniej Polsce, będąc jednocześnie usytuowanym na malowniczym Pojezierzu Wielkopolskim.

To przepiękne miasto, a także miejsce, w którym można skosztować kuchni z różnych zakątków świata.

1. ORZO

ORZO to miejsce, które zachwyci każdego, kto docenia bliskość natury i zieleń wokół siebie. Lokal wypełniony jest roślinami, ale również pysznym jedzeniem. Dania przygotowywane są z ekologicznych składników.

2. „Autentyk – kuchnia i ludzie”

„Autentyk – kuchnia i ludzie” to miejsce dla ludzi, którzy uwielbiają rozkoszować się nietuzinkowymi połączeniami smakowymi i daniami z najwyższej półki. Lokal z cudowną atmosferą i kulinarnymi niespodziankami.

3. „Modra kuchnia”

„Modra kuchnia” to przede wszystkim kameralny lokal, w którym króluje kuchnia najwyższej jakości. Szef kuchni poleca pierś z kaczki w korzennym sosie wiśniowym oraz śledzie w oleju rzepakowym. A to tylko namiastka pyszności w tym lokalu.

4. Rynek 95

Rynek 95 to już kultowe miejsce na kulinarnej mapie Poznania. Lokal jest przyjazny gościom z małymi dziećmi. To mieszanka kuchni polskiej z włoską, ponieważ można delektować się tutaj przepyszną pizzą.

5. 109 Za Rogiem

109 Za Rogiem to połączenie wykwintnej restauracji z galerią sztuki. Miejsce niebywale klimatyczne i godne odwiedzenia. Warto skosztować tutejszych steków z polędwicy czy pieczonego łososia.

6. Restauracja Bamberka

Restauracja Bamberka cieszy się wieloletnią tradycją i uznaniem. Korzysta przede wszystkim z regionalnych składników, które pochodzą z kolei ze sprawdzonych źródeł. Warto skusić się na żurek, czerninę lub zupę cebulową.

7. „Eatalia”

„Eatalia” to wyjątkowe miejsce. Za tą doskonałą grą słowną kryje się lokal, w którym włoska kuchnia gra pierwsze skrzypce. Na miejscu można skosztować pysznych makaronów, ale również kremu pomidorowego podawanego z pyszną mozzarellą.

8. Pinco Pallino

Pinco Pallino cieszy się mianem jednej z najlepszych poznańskich pizzerii. Właściciele lokalu postanowili jednak dowieść, że Włochy to nie tylko pizza i makarony, dlatego w karcie dań znajdziemy sporo włoskich rarytasów innego rodzaju.

9. Tapasta

Tapasta to kolejna włoska nuta na mapie Poznania. Na miejscu można delektować się pysznym makaronem własnej roboty, który jest przygotowywany według tradycyjnych receptur.

10. U Aipo

U Aipo to ewenement kulinarny i miejsce, które po prostu warto odwiedzić. To jedno z nielicznych miejsc, w których można skosztować kuchni kirgiskiej.

1/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.