10 najlepszych restauracji w Opolu

Opole to najważniejsze miasto województwa opolskiego.

Niegdyś stanowiło historyczną stolicę Górnego Śląska. Często nazywane jest opolską wenecją. To jedno z piękniejszych miast w Polsce, które każdego roku przyciąga tysiące turystów.

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że w materii kulinarnej również ma sporo do zaoferowania.

1. Restauracja Cztery Pory Roku

Restauracja Cztery Pory Roku to wyjątkowe miejsce pod każdym względem. Zachwyca wystrój, miła atmosfera oraz pyszne jedzenie. Rządzi tutaj kuchnia polska.

2. Quchnia

Quchnia to nowoczesna restauracja, która stawia przede wszystkim na świeżość i jakość produktów. Warto spróbować tutejszych naleśników.

3. Karczma Opola Strzecha

Karczma Opola Strzecha to miejsce, które powstało z prawdziwej miłości i pasji do gotowania. Lokal serwuje wybitne potrawy kuchni polskiej. Z całą pewnością jest to miejsce, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Obsługa spisuje się na medal, a miejsce sprawia, że zapragniemy tutaj wrócić.

4. Restauracja Starka

Restauracja Starka to miejsce usytuowane w przepięknej scenerii. Dania są pyszne, a obsługa zawsze pomocna i w pełni gotowości.

5. La Finestra

La Finestra to lokal, który powstał z prawdziwej miłości do włoskich rarytasów. Kuchnia włoska w takim wydaniu jest niczym podróż do tego cudownego kraju. Warto skusić się na pyszną pizzę i doskonale przyrządzone makarony. Włoski klimat to coś, dla czego warto się tutaj wybrać.

6. VegeQuchnia

VegeQuchnia to raj dla wegan i wegetarian. Lokal jest najlepszym przykładem tego, że kuchnia bezmięsna może być pasjonująca, pyszna i zaskakująca.

7. Restauracja Inspiracje

Restauracja Inspiracje to wyjątkowe miejsce. Z całą pewnością warto się tutaj wybrać na obiad. Lokal serwuje przede wszystkim dania kuchni polskiej.

8. Karczma Pod Czeremchą

Karczma Pod Czeremchą to kwintesencja polskiej kuchni. Miejsce zachwyca przytulną atmosferą i profesjonalną obsługą.

9. Qvevri Restauracja Gruzińska

Qvevri Restauracja Gruzińska to lokal, w którym będziemy mieli przyjemność skosztować gruzińskich rarytasów w najlepszym wydaniu. Warto skosztować tradycyjnych pierożków chinkali z kolendrą.

10. Manekin

Manekin to miejsce, w którym królują naleśniki. Podawane są na różne sposoby i z rozmaitymi dodatkami. Każda propozycja jest godna zainteresowania.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.