10 najlepszych restauracji w Lublinie

Lublin jest stolicą województwa lubelskiego i przy okazji jednym z największych polskich miast.

To wyjątkowo klimatyczne miasto, które przyciąga turystów również ze względu na mnogość zabytków pochodzących z różnych epok.

Jak na prawdziwą atrakcję turystyczną przystało, jest to także miasto, w którym kuchnia ma coś do powiedzenia.

1. Restauracja Magia

Restauracja Magia w Lublinie to miejsce dla estetów, którzy z pewnością docenią kunszt wnętrza. Miejsca odznacza się wyjątkową atmosferą oraz pysznym jedzniem, które jest przygotowywane zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.

2. Koper Włoski u Braci Mazur

Koper Włoski u Braci Mazur to miejsce znane i lubiane. Warto tutaj zajrzeć, jeżeli tylko najdzie nas ochota na prawdziwą włoską pizzę.

3. Stół i Wół

Stół i Wół to lokal serwujący wyśmienite burgery i steki wołowe. Wnętrze dobrze nastraja, a latem można udać się do ogrodu.

4. Mandragora

Mandragora to wyjątkowa żydowska restauracja. Miejsce, w którym można delektować się tradycyjnym falafelem, hummusem czy kawiorem. Prawdziwym hitem są jednak gęsie pipki.

5. Insomnia Cafe & Restaurant

Insomnia Cafe & Restaurant to nie tylko lokal dla kawosza. Miejsce zachwyca kuchnią śródziemnomorską i włoską. Tutejsze dania to prawdziwe niebo w gębie.

6. Chata Karcma Regionalna

Chata Karcma Regionalna serwuje przede wszystkim regionalne smakołyki z najwyższej jakości produktów. Warto skusić się na pyszny żurek w chlebku czy wybitną golonkę.

7. Restauracja Kardamon

Restauracja Kardamon znajduje się na Krakowskim Przedmieściu. To niezwykle urokliwe miejsce z cudowną atmosferą, w której trudno oderwać się od jedzenia. Na uwagę zasługuje przede wszystkim pyszna kaczka pieczona.

8. Restauracja EGO

Restauracja EGO znajduje się w pierwszej setce restauracji uznawanych za najlepsze w całej Polsce. Każde danie zasługuje na miano arcydzieła. To idealne miejsce na wyjątkową okoliczność lub nowe doznania kulinarne.

9. Za Kulisami

Za Kulisami to miejsce o kameralnym wystroju. Lokal serwuje pyszną zupę minestrone czy norweską zupę rybną. Z dań głównych poleca się w szczególności comber z królika.

10. Zielony Talerzyk

Zielony Talerzyk to miejsce idealne na rozpoczęcie dnia. Lokal serwuje pyszne śniadania, a w porze obiadowej rarytasy w postaci karczku z cebulą czy pysznych gołąbków z kapustą.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.