10 najlepszych restauracji w Łodzi

Łódź to najważniejsze miasto województwa łódzkiego.

W skali całego kraju jest bardzo ważnym ośrodkiem kultury, sztuki i istotnych wydarzeń. Niegdyś słynęła przede wszystkim z włókienniczych fabryk, ale dzisiaj jest miastem, do którego z chęcią przybywają studenci z zagranicy oraz turyści z różnych stron Polski.

To niezwykle inspirujące miasto, które nigdy nie zasypia oraz miejsce, w którym można skosztować kuchni z całego świata.

1. Piwnica Łódzka

Piwnica Łódzka to lokal z wieloletnią tradycją. Miejsce serwuje doskonałej jakości dania kuchnie polskiej, choć z dosyć wyraźną nutą specjałów stricte łódzkich. Na uwagę zasługuje pyszna czarnina oraz rosół z gęsi.

2. Nienażarty

Nienażarty to bardzo przyjemny lokal. Wystrój wnętrza powoduje, że czujemy się tutaj jak u siebie. Lokal serwuje pyszną zupę minestrone i swojski żurek, który jest specjalnością w tym miejscu. Warto skusić się na dania mięsne, ale do wyboru mamy również zestaw dań rybnych.

3. Powidok – Restauracja Autorska

Powidok – Restauracja Autorska to delikatny powiew luksusu. Dania z najwyższej półki, dopracowane i tworzone z pasji do gotowania. Lokal serwuje dania będące efektem niezwykłych połączeń smakowych.

4. Spółdzielnia Łódzka

Spółdzielnia Łódzka to lokal wyjątkowy pod wieloma względami. Panuje tutaj doskonała atmosfera, ale można również delektować się wspaniałymi potrawami. Na uwagę zasługuje w szczególności wspaniały tatar wołowy.

5. La Vende Bistro

La Vende Bistro to uczta dla zmysłów. Dania wyglądają jak małe arcydzieła, a obsługa spisuje się na medal. Warto skosztować ravioli z gęsiną w sosie szpinakowym i pysznej smażonej ryby.

6. Bawełna

Bawełna to restauracja kultowa i niezwykle wykwintna. Miejsce, w którym jedzenie jest sztuką. To jedna z najlepszych restauracji w całej Polsce. Inspiracją szefa kuchni są włoskie klimaty, choć w zupełnie innowacyjnej odsłonie.

7. Lamadżu

Lamadżu to miejsce, w którym będziemy mogli skosztować kuchni ormiańskiej. Miejsce idealne dla osób poszukujących nowych smaków.

8. Angelo Ristorante

Angelo Ristorante to restauracja ciesząca się mianem jednej z najlepszych włoskich w całym mieście. Dania przygotowywane są według prawdziwych włoskich receptur. Warto skosztować tutejszych włoskich makaronów.

9. Mangal

Mangal to z kolei turecka restauracja. Na uwagę zasługuje tureckie pide, które jest przygotowywane zgodnie z oryginalną recepturą.

10. Anatewka

Anatewka serwuje kuchnię żydowską. To cudowne miejsce zachwyca niepowtarzalną atmosferą i wybitnymi potrawami.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.