10 najlepszych restauracji w Kielcach

Kielce to miasto znajdujące się w województwie świętokrzyskim.

Ze względu na dosyć długą i bogatą historię jest miejscem, które cieszy się w obecnych czasach sporym zainteresowaniem turystycznym. Mnóstwo turystycznych szlaków i rezerwaty przyrody to tylko jedna strona medalu.

Kielce mogą się również pochwalić świetnymi restauracjami, co dla smakosza będzie miało niebagatelne znaczenie.

1. U Kucharzy

U Kucharzy to miejsce, w którym każde danie powstaje od podstaw, a zatem mamy do czynienia z wyrobem własnym i najwyższą jakością. Z pewnością warto skosztować tutejszych naleśników, choć można także delektować się pysznymi domowymi obiadami.

2. Rozmaryn

Rozmaryn to restauracja w Kielcach, która zdążyła wyrobić sobie już doskonałą renomę. Można tutaj skosztować wybornych pierogów i wiele innych dań z kuchni polskiej. Każde przygotowane z największą starannością.

3. Monopolka

Monopolka to miejsce, w którym rządzi kuchnia polska. W tym wypadku mamy do czynienia z potrawami z najwyższej półki smakowej.

4. Pierogowa Piwniczka

Pierogowa Piwniczka to przede wszystkim raj dla koneserów pierogów. Podawane są tutaj na różne sposoby i z rozmaitymi dodatkami.

5. Restauracja Marmurowa

Dla wielu ludzi restauracja Marmurowa to jedno z piękniejszych wnętrz w całym mieście. Nic dziwnego, że lokal spotyka się z takimi opiniami. Wystrój iście królewski i nadający się na wyjątkowe okoliczności.

6. Chinkalnia Restauracja Gruzińska

Chinkalnia Restauracja Gruzińska to miejsce, do którego warto udać się bez względu na to, czy mamy już wyrobione zdanie na temat gruzińskich rarytasów czy nie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, choć ucztę warto zacząć od wybitnych pierożków chinkali.

7. Kush King House

Kush King House to kolejny powiew egzotyki. Wyjątkowa restauracja indyjska, w której można zakochać się właściwie od pierwszego kęsa.

8. Green Mała

Green Mała to miejsce, w którym liczy się przede wszystkim kuchnia polska. Kapuśniak, żurek z jajkiem czy doskonały domowy rosół to zaledwie namiastka urozmaiconej karty dań.

9. Neko Korean & Japenese Restaurant

Neko Korean & Japenese Restaurant to propozycja dla miłośników azjatyckiej kuchni. W pysznie przygotowanych daniach zakochają się również osoby, które do tej pory nie miały sposobności w delektowaniu się rarytasami z Azji.

10. Pescatore

Pescatore to smaki kuchni europejskiej, choć z solidnym naciskiem na rarytasy włoskie. Dania są przepyszne, a obsługa zawsze spisuje się na medal.

1/5 - (liczba ocen: 2)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.