10 najlepszych restauracji w Jeleniej Górze

Jelenia Góra to urocze miasto znajdujące się w południowo-zachodniej Polsce.

Mówi się, że jest stolicą Karkonoszy i miastem, w którym instytucje kulturalne znajdują się na prowadzeniu.

To również miasto, które będzie miało sporo do zaoferowania turystom nastawionym na poznawanie nowych smaków.

1. Bary Restauracyjne Gawełczyk

Bary Restauracyjne Gawełczyk to miejsce, w którym zakochają się miłośnicy kuchni polskiej. Warto zajrzeć tutaj w porze śniadaniowej i być może przeciągnąć swoją wizytę aż do pory obiadowej. Przystępne ceny, świetna obsługa i fantastyczny klimat.

2. Kucie Smaku

Kucie Smaku to lokal, w którym będziemy mogli się delektować doskonałymi potrawami kuchni polskiej w doskonałej odsłonie. To miejsce, do którego będziemy chcieli powracać.

3. Restauracja Piwniczka

Restauracja Piwniczka to z kolei lokal znajdujący się w centralnej części podziemia jeleniogórskiego ratusza. Lokalizacja jest zatem dosyć osobliwa, a wnętrze nad wyraz przytulne. To miejsce dla miłośników polskiej kuchni.

4. Sofa

Sofa to restauracja, która przez wielu mieszkańców jest nazywana najlepszą w całej Jeleniej Górze. To miejsce nowoczesne, w której będziemy mogli spróbować pysznych burgerów, choć znajdzie się również coś dla entuzjastów makaronów.

5. Marmotta

Marmotta to miejsce, w którym króluje domowe jedzenie. Warto się tutaj wybrać z kilku względów. Obsługa jest doskonale przygotowana, miejsce urocze, a jedzenie na długo zapada w pamięć gości.

6. Szary Piec

Szary Piec to kolejne miejsce, w którym będzie można skosztować wyjątkowej pizzy, ale również innych włoskich specjałów. Gnocci szpinakowe to tylko delikatna zachęta. Lokal ma do zaoferowania znacznie więcej dań z najwyższej półki.

7. Drama RESTO BAR

Drama RESTO BAR to świetna lokalizacja i piękny nowoczesny wystrój. Lokal serwuje dania z kuchni polskiej, choć nieraz w zaskakujących odsłonach.

8. DaDami Trattoria Pizzeria

DaDami Trattoria Pizzeria serwuje przede wszystkim doskonałą pizzę. Amatorzy włoskich placków zdecydowanie uważają to miejsce za najlepsze na kulinarnej mapie Jeleniej Góry.

9. American Burger

American Burger to kolejne miejsce, w którym będziemy mogli skosztować pysznych amerykańskich burgerów. Miejsce cieszy się bardzo dobrą renomą.

10. Cytrynowy Pieprz

Cytrynowy Pieprz to włoska restauracja. Lokal został urządzony w taki sposób, aby goście mogli podpatrywać pracę kucharzy. Każde danie przygotowywane jest z najwyższą starannością.

2.6/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.