10 najlepszych restauracji w Istebnej

Istebna to niewielka, aczkolwiek bardzo klimatyczna wieś znajdująca się w województwie śląskim.

Znajduje się w Beskidzie Śląskim, a zatem jest miejscowością otoczoną piękną scenerią. Dla wielu ludzi Istebna jest destynacją idealną w sezonie letnim, jak i w sezonie zimowym.

To również miejsce, w którym po prostu można pysznie zjeść.

1. Karczma Po Zbóju

Karczma Po Zbóju to wyjątkowo dobry pomysł dla prawdziwych smakoszy. Zdecydowanie warto skosztować tutejszego sera góralskiego z powidłami śliwkowymi, pyszną rozgrzewającą zupę czosnkową czy słynne maćki w kapuśnicy.

2. Dwór Kukuczka

Dwór Kukuczka to ekskluzywna restauracja i jednocześnie inspiracje zaczerpnięte z beskidzkiej kuchni. Na uwagę zasługuje pyszna kwaśnica na wędzonej jagnięcinie, comber jagnięcy czy nietypowa pizza z jagnięciną. Warto również skosztować tutejszego tatara wołowego.

3. Bukova

Bukova restauracja to miejsce o pięknym wystroju i doskonałym jedzeniu. W karcie dań znajdziemy rydze smażone na maśle, rozgrzewające zupy sezonowe oraz pyszne makarony.

4. Karczma Olza

Karczma Olza to przede wszystkim piękna lokalizacja i pyszne dania z beskidzką nutą. Warto skusić się na kwaśnicę, choć lokal serwuje również pyszne burgery wołowe.

5. Karczma Kubalonka

Karczma Kubalonka serwuje swojską kuchnię. Kwaśnica istebniańska to obowiązkowy punkt, aczkolwiek warto również zwrócić uwagę na żeberko w marynacie śliwkowej czy pstrąga z pieca.

6. Srebrny Bucznik

Srebrny Bucznik to luksusowa restauracja, w której znajdziemy sporo lokalnych dań. Nie brakuje jednak pysznej włoskiej pizzy, co z pewnością ucieszy miłośników tego dania.

7. Karczma Franza Josefa

Karczma Franza Josefa to stricte góralskie miejsce. Serwuje polskie dania w postaci barszczu, tradycyjnych pierogów czy pysznych steków.

8. Zajazd Pecio

Zajazd Pecio to jedno z tych miejsc, którymi można się zachwycić ze względu na pyszną kuchnię. Barszcz z krokietem czy polski rosół to zaledwie namiastka tego, czego możemy spodziewać się po tym miejscu.

9. Zajazd Głębce

Zajazd Głębce to przede wszystkim regionalna kuchnia. Warto skusić się na słynne w tym regionie maćki, czyli żołądki wieprzowe podawane z ziemniakami i chlebem.

10. Karczma u Karola

Karczma u Karola jest miejscem, w którym wszystkie potrawy przygotowywane są zgodnie z oryginalnymi recepturami. Mamy wobec tego możliwość skosztowania potraw, które są w tym regionie jedzone od dziesięcioleci i to w niezmienionej formie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.