10 najlepszych restauracji w Gnieźnie

Pierwsza stolica Polski – Gniezno, ma na swoim terenie wiele zabytków do zwiedzania.

Znajdują się tutaj znane w całym kraju Drzwi Gnieźnieńskie z XII wieku przedstawiające życie św. Wojciecha oraz sporo ciekawych obiektów architektury.

Warto również wstąpić do Muzeum Początków Państwa Polskiego i obejrzeć eksponaty pochodzące z tego okresu albo udać się na wędrówkę wyznaczonym traktem królewskim, gdzie na trasie zobaczymy pomniki królów, makiety oraz tablice informacyjne, towarzyszyć w tym będą małe rzeźby królików wskazujące kierunek drogi.

Przy długim i wyczerpującym podziwianiu byłej stolicy, należy mieć pełny żołądek, dlatego proponujemy Wam 10 restauracji, w których można zrobić sobie przerwę i zjeść pyszny obiad.

1. Misz Masz Cafe

Rynek 5

Menu jest małe, oferowanych jest kilka zestawów dań obiadowych oraz burgerów. Poza tym, można zamówić tartę albo takie danie jak „czarny łosoś”.

2. Dobry Browar – Restauracja

Ul. Grzybowo 34

Miejsce, w którym produkuje się piwo rzemieślnicze, a przy okazji proponujące dobre jedzenie (burgery, sałatki, dania główne, przystawki). Oprócz piwa, mamy wybór win i whiskey.

3. Pierogarnia Siódme Niebo

Ul. Tumska 16

Dla wielbicieli pierogów są opcje na słodko i słono. Poza samymi pierogami są jeszcze zupy – barszcz oraz żurek.

4. La Dolce Vita Ristorante

Ul. Artyleryjska 1

Lokal oferuje potrawy z kuchni włoskiej. Wnętrze urządzono nastrojowo, składa się z drewnianych elementów oraz ceglanych ścian.

5. Restauracja Dziki Dwór Pod Kaczką

Ul. Spichrzowa 1

Można tu zjeść dania z kaczki oraz inne mięsne potrawy, np. golonkę. Restauracja oferuje usługi cateringowe, a także organizuje imprezy okolicznościowe.

6. Taj Mahal

Ul. Bolesława Chrobrego 44

Miejsce, w którym zjemy specjały kuchni indyjskiej. Menu składa się z takich pozycji jak wegetariańskie subji, shahi korma z jagnęciną czy chicken curry.

7. Hola Ola

Ul. Tumska 2b

Restauracja proponująca potrawy kuchni meksykańskiej, między innymi tacos, quesadillas i burrito. Menu zawiera także drinki.

8. Restauracja Za Drzwiami

Ul. Tumska 11/1

Jest to ciekawe miejsce, gdzie można zjeść obiad w ogrodzie w otoczeniu wielu roślin. Lokal mieści się w prawie stuletniej kamienicy, co dodatkowo daje wyjątkowy nastrój podczas jedzenia. A w menu znajdziemy burgery, pizzę, zupy, dania główne czy pierogi.

9. Naleśnikarnia Kapelusz

Ul. Łubieńskiego 4

Motywem przewodnim wystroju jest postać Charliego Chaplina. Fani naleśników będą mogli wybrać spośród wersji słodkich i wytrawnych.

10. Pizza Retronowa

Rynek 8

W tym miejscu można zjeść dobrze znane gatunki pizzy, ale również pojawiają się w menu ciekawe połączenia, które warto spróbować. Jest to na przykład pizza składająca się z gruszki, koziego sera, miodu i rukoli.

2.8/5 - (liczba ocen: 6)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.