10 najlepszych restauracji w Gdyni

Grill

Gdynia to jedno z najbardziej zróżnicowanych miast pod względem gastronomicznym, spośród wszystkich położonych na polskiej stronie Morza Bałtyckiego. W Gdyni znajduje się mnóstwo restauracji reprezentujących bardzo wysoki światowy poziom, nie brakuje jednak dość dobrych restauracji typu fast food czy oferujących tradycyjne dania z kuchni polskiej. Oto 10 najciekawszych punktów gastronomicznych, na które warto zwrócić uwagę udając się na wyprawę do Gdyni.

1. Hashi Sushi Gdynia

To jedna z najlepszych restauracji japońskich nie tylko w obrębie nadmorskim, ale również i biorąc pod uwagę tego typu lokale gastronomiczne w kraju. Co ciekawe, restauracja funkcjonuje nie tylko w Gdyni, ale ma także swoje oddziały w Gdańsku oraz Sopocie. Restauracja zaprasza gości codziennie w godzinach 12-23 (z wyjątkiem niedziel, gdy restauracja zamykana jest o godzinie 22). Restauracja jest wyjątkowa zarówno pod względem klimatu i wystroju, jak i serwowanych posiłków.

2. Fedde Bistro

Fedde Bistro znajduje się przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni. Jest to miejsce wyjątkowe, serwujące dania stworzone wyłącznie ze świeżych składników, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik kulinarnych. Restauracja znana jest w mieście z wyjątkowo smacznych owoców morza oraz soczystych steków, o niespotykanym nigdzie indziej smaku. Tu zachwyca nie tylko smak, ale i wyjątkowy sposób podania.

3. TRAFIK Jedzenie i Przyjaciele

TRAFIK to gdyńska restauracja znajdująca się przy Skwerze Tadeusza Kościuszki 10. Restauracja serwuje swoim gościom zarówno ryby, jak i inne dania z kuchni europejskiej. To miejsce bardzo przyjazne rodzinom z dziećmi – sprzedawane są połówki dań dla dzieci, wewnątrz znajduje się kącik zabaw dla dzieci, by miały zajęcie gdy rodzice zajęci są konsumowaniem posiłków.

4. Sztuczka

Jest to restauracja położona przy ul. Antoniego Abrahama 40 w Gdyni. Jest to restauracja z menu stworzonym przez Rafała Wałęsę, serwowane w postaci tasting menu. Restauracja jest nowoczesna zarówno pod względem menu i sposobu serwowania dań, jak i wystroju i sposobu funkcjonowania. Sztuczka to restauracja wielokrotnie nagradzana przez uznane kulinarne autorytety.

5. Malika

Malika to restauracja stworzona od początku do końca przez Polkę urodzoną i wychowaną w Algierii. Kobieta uczyła się gotować od Algierczyków, dzięki czemu zna te kuchnię od podszewki, dając swoimi daniami kulinarną satysfakcję wszystkim tym, którzy szukają odmiany od swojej codziennej kuchni. Malika to nie tylko niesamowite dania, ale również i organizowane licznie warsztaty czy kulinarne wydarzenia.

6. Oberża 86

To wyjątkowa restauracja łącząca w sobie smaki kuchni francuskiej i rodzimej kaszubskiej. Dania przygotowane są z dużą starannością, przy wykorzystaniu wysokiej jakości świeżych produktów, nie rzadko będących skarbami regionu. W restauracji funkcjonuje również doskonale skomponowana karta win, dzięki czemu idealnie można dobrać wino do każdego posiłku. To wyjątkowa umiejętność, gdyż tak naprawdę takie idealne dopasowanie niestety w polskich restauracjach niezbyt często się zdarza.

7. Restauracja Tłusta Kaczka

Tłusta Kaczka w Gdyni to miejsce serwujące wyłącznie najlepsze dania znane z polskiej kuchni. To wyjątkowe miejsce na mapie gastronomicznej w Gdyni, gdyż w pogodni za nowoczesnością niewiele w tym mieście znaleźć można dobrych restauracji, wkładających dużo serca i wysiłku w tworzenie dań regionalnych. Poza smacznymi daniami, Tłusta Kaczka pochwalić się może także aromatycznym, własnoręcznie wypiekanym chlebem dodawanym do posiłków.

8. Krew i Woda

To restauracja położona przy ulicy Antoniego Abrahama 41 w Gdyni. Restauracja posiada liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane przez kulinarne autorytety, co świadczy o wysokiej jakości serwowanych w tym miejscu dań. Restauracja ma stałą kartę menu, bo jak twierdzą właściciele to ich starannie dopracowana w każdym szczególe wizytówka, która nie powinna podlegać zmianom.

9. Serwus Restaurant

Serwus to włoska restauracja znajdująca się przy Al. Zwycięstwa 241/1 (Gdynia Orłowo). Od poniedziałku do czwartku restauracja przyjmuje gości w godzinach od 8 do 20, w piątki od 8 do 21, w soboty od 9 do 22, natomiast w niedziele od 9 do 20. Jest to typowo włoska restauracja serwująca nie tylko pizzę, ale inne charakterystyczne dla tej kuchni potrawy. Menu restauracji zmieniane jest sezonowo, aby tworzenie potraw możliwe było ze świeżych, sezonowych składników.

10. Esplendidos

To najlepsza z hiszpańskich restauracji nie tylko w Trójmieście, ale i w całym paśmie nad Morzem Bałtyckim. Restauracja zaprasza w gościnę codziennie od godziny 12. Co ciekawe nazwa restauracji w tłumaczeniu z języka hiszpańskiego oznacza ”wspaniały” . Takie też są dania serwowane w tym miejscu. To bardzo eleganckie miejsce idealne dla miłośników kuchni śródziemnomorskiej. Restauracja jest dwupoziomowa – na pierwszym piętrze znajduje się luksusowa sala idealna na różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe (spokojnie zachowując strefę komfortu zmieści się tu nawet 50 osób). Restauracja położona jest na pięknym i malowniczym gdyńskim Orłowie.

5/5 - (liczba ocen: 1)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.