10 najlepszych restauracji w Elblągu

Elbląg to przepiękne miasto znajdujące się w województwie warmińsko-mazurskim.

Jest jednym z najstarszych miast w Polsce i tym samym miejscem o bardzo bogatej i niezwykle ciekawej historii. Z tego względu stało się destynacją dla wielu turystów ciekawych dziejów Polski.

Z całą pewnością jest to również miasto, w którym można delektować się wyborną kuchnią.

1. Miko Sushi&More

Miko Sushi&More to jedno z tych miejsc, do którego powinni udać się miłośnicy sushi. Poza wybornymi smakami w postaci tradycyjnej japońskiej potrawy będziemy mogli również raczyć się wyjątkowym japońskim piwem.

2. Studnia Smaków

Studnia Smaków to wyjątkowe połączenie polskiej kuchni i smaków śródziemnomorskich. Warto skosztować tutejszych steków z kalmara czy pieczonej polędwicy z dorsza.

3. Strzecha

Strzecha to restauracja, w której będziemy mogli skosztować bardzo dobrej pizzy. W karcie dań znajdziemy jednak sporo potraw należących do kuchni polskiej, a zatem istnieje szansa, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

4. Restauracja Zmysły

Restauracja Zmysły to miejsce, w którym liczy się każdy szczegół. Dania przygotowywane są z najwyższą starannością i faktycznie ich zadaniem jest pobudzanie wszystkich zmysłów. To prawdziwe doznania kulinarne, które na długo zapadają w pamięć.

5. Przy Bramie

Przy Bramie to lokal serwujący różnorodne dania. Mamy do czynienia jednak przede wszystkim z pysznie przyrządzonymi owocami morza.

6. Oliwka Pizzeria i Restauracja

Oliwka Pizzeria i Restauracja to raj dla amatorów włoskich smaków. Karta dań jest urozmaicona, choć na uwagę zasługuje przede wszystkim wyjątkowa pizza.

7. Stara Karczma

Stara Karczma w Elblągu to przede wszystkim swojski i bardzo przytulny klimat. Lokal specjalizuje się w przyrządzaniu wyjątkowo pysznych dań kuchni polskiej.

8. Restauracja Złote Jajo

Restauracja Złote Jajo miała okazję przejść rewolucję pod okiem Magdy Gessler. Jest obecnie mieszanką tradycyjnej kuchni z nowoczesnością. Dania przyrządzane są z największą starannością.

9. Propoaganda

Propoaganda to miejsce, w którym powstają wybitne domowe obiady. Rządzi tutaj kuchnia polska i to w doskonałym wydaniu.

10. Modosa

Modosa to powiew orientu. W lokalu króluje kuchnia azjatycka i trzeba przyznać, że nie sposób zachwycić się wybitnymi wybrykami szefa kuchni.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.