10 najlepszych restauracji w Częstochowie

Częstochowa to miasto w województwie śląskim, które historycznie i kulturowo należy do Małopolski.

Na jej terenie znajduje się sporo zabytków, a najważniejszą atrakcją turystyczną jest tutaj Jasna Góra z sanktuarium i klasztorem. W mieście znajduje się cała gama najróżniejszych restauracji.

Poniżej znajduje się lista dziesięciu najlepszych.

1. Popas

Popas to miejsce, w którym można wybierać z bogatej oferty kuchni europejskiej. Pyszne kremy warzywne mogą być wstępem do polskich pierogów, pieczonej kaczki albo dań z owocami morza.

2. Cafe & Restaurant Dobry Rok

Cafe & Restaurant Dobry Rok to przyjazne dla wegetarian miejsce, gdzie warto spróbować kremów ze świeżych warzyw i dań rybnych, ale również tatara wołowego czy pieczonych mięs. Wszystko serwowane jest w atrakcyjny sposób, a atmosfera w lokalu sprzyja długim wizytom.

3. Restauracja u Braci

Restauracja u Braci specjalizuje się w kuchni śródziemnomorskiej z domieszką wpływów polskich i europejskich. W karcie dań znajduje się zarówno szeroki wybór pizz i dania z mackami ośmiornicy, jak i popularne dania mięsne.

4. Topollino

Topollino jest restauracją, w której odnajdą się miłośnicy mięsa, ale również wegetarianie, weganie i osoby unikające glutenu. Warto zwrócić uwagę na estetykę dań z owoców morza i świeżość wszystkich produktów.

5. Czekoladowa Nuta

Czekoladowa Nuta zachwyci wszystkich tych, którzy najpierw jedzą oczami, aby po chwili skosztować niezwykłych kompozycji smakowych. Dania w restauracji przypominają małe arcydzieła, a wśród nich są na przykład przekąski serwowane w muszlach czy piękne desery. Wystrój w stylu retro z obrazami Klimta na ścianach tworzy wyjątkową atmosferę.

6. Pireus

Pireus to lokal, w którym skosztować można wielu potraw kuchni śródziemnomorskiej i greckiej. W karcie znajdują się zarówno pasty z owocami morza, jak i zapiekanki mięsne i wegetariańskie.

7. Gospoda Złoty Garniec

Gospoda Złoty Garniec to lokal wypełniony magicznym klimatem i pyszna kuchnia w stylu europejskim i polskim. Goście zachwycają się kotelatami schabowymi i pierogami, które przywodzą na myśl domowe smaki.

8. Dom Pizzy i Wina

Dom Pizzy i Wina, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w serwowaniu tradycyjnej pizzy włoskiej na cienkim cieście i zaskakuje bogatym wyborem świetnych win w ofercie.

9. Trattoria La Vita da Re

Trattoria La Vita da Re to restauracja rodem z promenady w Neapolu. Poza dużym wyborem pizz, na gości czekają tutaj potrawy z owoców morza i wybór sałatek z różnorodnymi dressingami.

10. Ecru Restaurant & Caffee

Ecru Restaurant & Caffee to miejsce, które warto odwiedzić w ramach popołudniowej kawy z dodatkiem pysznego deseru, a także na obiad. Kcharze serwują tutaj znakomite burgery, polędwiczki z grillowanymi warzywami czy polskie pierogi.

4.3/5 - (liczba ocen: 7)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.