10 najlepszych atrakcji w Tatrach

Tatry to najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat i jedyne góry w Polsce, które mają iście alpejski charakter.

Uwielbiają je Polacy, ale co roku przybywają tutaj również turyści z innych części świata. Jakie atrakcje czekają na nich w Tatrach?

Poniżej znajduje się kilka propozycji.

1. Morskie Oko

Morskie Oko to największe jezioro znajdujące się w Tatrach. Jest położone w Dolinie Rybiego Potoku, a malownicze widoki przyciągają tutaj tłumy ludzi.

2. Mięguszowieckie Szczyty

Mięguszowieckie Szczyty to grupa trzech ogromnych szczytów znajdujących się na granicy polsko-słowackiej. Najwyższy z nich ma 2438 metrów wysokości i znajduje się naprzeciwko popularnego schroniska.

3. Niżni Jamnicki Staw

Niżni Jamnicki Staw znajduje się w zagłębieniu kotła polodowcowego po stronie słowackiej. Staw zachwyca różnymi odcieniami wody, które pięknie prezentują się z góry.

4. Jaskinia Bielska

Jaskinia Bielska to jedna z najczęściej odwiedzanych jaskiń w Tatrach. Stanowi narodowy pomnik przyrody. Jaskinia ta była znana mieszkańcom okolic od wielu lat, jednak dopiero pod koniec XIX wieku dokładniej ją zbadano. Znaleziono tam podpisy z datami sięgającymi XVIII wieku, co każe przypuszczać, że penetrowali ją poszukiwacze skarbów.

5. Koleje linowe

W Tatrach znajdują się koleje linowe na Kasprowy Wierch i Łomnicę oraz linowo-terenowe na Gubałówkę i Smokowieckie Siodełko.

6. Gubałówka

Gubałówka to podłużne wzniesienie na Pogórzu Gubałowskim. Znajdują się na niej wyciągi orczykowe i ośrodek narciarski. W okolicy jest również mnóstwo restauracji i karczmy, w których można skosztować regionalnych potraw. Miejsce to jest bardzo popularne wśród turystów.

7. Rysy

Rysy to góra położona na granicy polsko-słowackiej i najwyższy szczyt w Tatrach. Należy do Korony Europy.

8. Zakopane

Siedzibą powiatu tatrzańskiego i najpopularniejszym miastem w okolicy jest Zakopane. Stanowi duży ośrodek sportów zimowych, gdzie znajdują się liczne atrakcje, muzea i galerie sztuki.

9. Kaplica Najświętszego Serca Jezusa

W Zakopanem znajduje się Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce. Świątynia została zaprojektowana przez polskiego malarza, architekta i pisarza, Stanisława Witkiewicza.

10. Kościelisko

Kościelisko to znana wieś w powiecie tatrzańskim. Znajduje się tutaj drewniany kościół św. Kazimierza wybudowany na początku XX wieku.

4.6/5 - (liczba ocen: 8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.