11 najlepszych atrakcji w Dąbkach

Dąbki to wieś uzdrowiskowa, położona w województwie zachodniopomorskim.

Leży nad Morzem Bałtyckim, a w okolicy występują złoża torfu leczniczego. Z uwagi na sporą liczbę turystów w sezonie letnim Dąbki przygotowały wiele atrakcji dla nich.Dąbki dostarczają ciekawych wrażeń dzieciom, dorosłym, bez względu na panującą pogodę.

Do atrakcji turystycznych można zaliczyć:

1. Plaża

Plaża, która jest piaszczysta, szeroka i czysta, a w sezonie funkcjonuje kąpielisko strzeżone przez ratowników WOPR. Kąpielisko z miejscowością łączy pas niskich wydm.

2. Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo, czyli dawna zatoka morska odcięta od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską, a z morzem jest połączone poprzez Kanał Szczycki. W Bukowie występuje około 20 gatunków ryb. Nad jeziorem działa przystań żeglarska.

3. Rodzinne Centrum Rozrywki

Rodzinne Centrum Rozrywki Bobolin, gdzie organizowane są eventy dla kolonii, obozów, grup zorganizowanych, festyny, urodziny. Na terenie znajduje się Park Dmuchańców.

4. Bunkry

Bunkry w Bobolinie, czyli pozostałości po II Wojnie Światowej, które w większości położone są na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej.

5. MegaLandia Park Rozrywki

MegaLandia Park to wyjątkowo dobry pomysł na spędzenie czasu. Ta zaczarowana kraina charakteryzuje się wieloma oryginalnymi atrakcjami związanymi z historią o czarodzieju. Zapoznacie się z nią podczas zwiedzania parku.

Odwiedzając MegaLandię Zaczarowaną Krainę, znajdziecie rzeczy stworzone przez czarodzieja takie jak zaczarowaną ścieżkę czarodzieja, labirynty w tym jedyny w Polsce z parawanów plażowych, wyścigowe tory dla kulek, kreatywne rodzinne gry i zabawy, strefę klocków lego w rozmiarze XXL, iluzje i złudzenia optyczne, strefę relaksu, króliczkowo, to i wiele innych nietuzinkowych atrakcji.
Całość uzupełniają dmuchane zjeżdżalnie, które są w cenie biletu bez limitu czasu.

Latem codzienne na scenie występują artyści, każdego dnia inni m.in. cyrk, iluzjoniści znani z „Mam Talent”, fakir, balonowe show, brzuchomówca, a także wyjątkowo zabawne spektakle.

A co najważniejsze wszystkie atrakcje są w cenie biletu do parku bez dodatkowych opłat.

6. Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Dobiesławiu to świątynia z cegły, wybudowana w połowie XV stulecia, w gotyckim stylu.

7. Klasztor

Klasztor cystersów w Bukowie Morskim, który należy do parafii polskokatolickiej w Bukowie Morskim.

8. Rezerwat Słowińskie Błota

Rezerwat Słowińskie Błota, który jest położony 1,5 km na północny-zachód od Słowina, posiada dobrze zachowane torfowisko wysokie (typu bałtyckiego).

9. Fort Marian

Fort Marian, to park rozrywki oferujący takie atrakcje jak paintball, quady, czołgi czy małpi gaj. Znajduje się 22 km od Darłowa. Obok fortu funkcjonuje Muzeum Pojazdów Historycznych.

10. Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej

Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej w Jeżycach, która jest zabytkową świątynią neogotycką powstałą prawdopodobnie w 1876 roku. Jest konstrukcją jednonawową, orientowaną i została zbudowana z czerwonej cegły, a na szczycie posiada dzwonnicę zakończoną stalowym hełmem z krzyżem.

11. Szkoła windsurfingu

Szkoła windsurfingu, która od 2011 roku może poszczycić się działem edukacji dziecięcej i młodzieżowej oraz zajęciami z zakresu robotyki. Szkoła posiada możliwość nadawania międzynarodowych patentów windsurfingowych. Można także zorganizować eventy sportowe i tematyczne.

3.8/5 - (liczba ocen: 6)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.