10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Biała Piska

Biała Piska to miejscowość w województwie warmińsko-mazurskim, które zachwyca zabudową z XIX i XX wieku.

Życie toczy się tutaj dużo wolniej niż w wielkich miastach, a okoliczności przyrody i rozbudowana agroturystyka zachęcają do korzystania z dobrodziejstw okolicy. Znajdują się tutaj również atrakcje, które przypadną do gustu dzieciom.

Poniżej znajduje się kilka wybranych opcji, które sprawdzą się podczas rodzinnej wycieczki.

1. Jeziorko rekreacyjne

Jeziorko rekreacyjne w Białej Piskiej powstało przez spiętrzenie wody na rzeczce Białce. Znajdują się tutaj efektowne fontanny, a oświetlone alejki pozwalają na aktywny wypoczynek całą rodziną.

2. Szlak Pieszy

Szlak Pieszy Biała Piska-Szkody to szlak o długości 22 kilometrów. Z pewnością przypadnie do gustu starszym dzieciom, które lubią długie spacery.

3. Dzieci

Dzieci, które interesują się historią i lubią oglądać zabytkowe obiekty, powinny zobaczyć kościół św. Andrzeja Boboli. W środku znajduje się zabytkowy ołtarz z XVII wieku oraz barokowa chrzcielnica, które robią wielkie wrażenie.

4. Miasto

Miasto połączone jest z okolicznymi wsiami, dlatego na wycieczkę warto zabrać ze sobą rowery. Rodzinne wycieczki rowerowe przez drogi pachnące żniwami i sianokosami to pomysł na beztroskie popołudnie.

5. Mali chłopcy

Mali chłopcy, którzy interesują się koleją i uwielbiają zabawy pociągami, z pewnością chętnie zobaczą znajdujący się w mieście zabytkowy budynek stacji kolejowej, który przenosi turystów do przełomu wieków XIX i XX.

6. Wieża ciśnień

Znajdująca się w Białej Piskiej wieża ciśnień, to miejsce, w którym na wysokości 30 metrów znajduje się taras widokowy. Można z niego podziwiać panoramę miasta, a sama droga na trasa na górę starej wieży jest ekscytująca.

7. Wycieczkę rowerowa

Warto wybrać się na wycieczkę rowerową do pobliskiego Kumielska, gdzie znajduje się okazały Dwór Kaliszki, który został wybudowany w 1830 roku. Znajduje się tutaj staw i strumyk. Można też odpocząć w cieniu dębów, które mają około trzystu lat.

8. Przystań Ośrodek Wczasowy Wodnik

Przystań Ośrodek Wczasowy Wodnik w Kumielsku znajduje się nad Jeziorem Kumielskim. To miejsce, w którym dzieci będą mogły nie tylko odpoczywać w pięknych warunkach przyrody, ale również doskonale bawić się na terenie kąpieliska.

9. Obszary chronionego krajobrazu

W granicach gminy Biała Piska znajdują się aż trzy obszary chronionego krajobrazu. Należy do nich na przykład Obszar Chronionego Krajobrazu Puszczy i Jezior Piskich, który przypadnie do gustu dzieciom ceniącym zabawy na świeżym powietrzu i poznawanie świata przyrody.

10. Dom Królewski

Warto wybrać się do pobliskiego Pisza, gdzie znajduje się Dom Królewski z XVIII wieku. Spodoba się zwłaszcza małym wielbicielom historii o królach i księżniczkach.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.