10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Krecie

Kreta to największa wyspa należąca do Grecji i usytuowana na Morzu Śródziemnym.

Jest bardzo częstą destynacją polskich turystów, którzy ukochali sobie to cudowne miejsce. Nic w tym dziwnego. Linia brzegowa jest wprost zachwycająca. Co więcej, cała Kreta wygląda, jakby była przygotowana na przyjazd spragnionych atrakcji turystów z całego świata.

Gdzie warto się udać z dziećmi?

1. Mnogość atrakcji

Kreta to cała mnogość atrakcji, które bez wątpienia przypadną do gustu najmłodszym turystom. Z całą pewnością warto udać się do Heraklionu. To największe miasto na wyspie i przy okazji skarbnica zabytków oraz miejsc godnych zobaczenia. Warto udać się do majestatycznej weneckiej fortecy Rocca Al Mare.

2. CretAquarium Thalassokosmos

CretAquarium Thalassokosmos to miejsce, którego nie wolno pominąć w trakcie wycieczki na Kretę. Jest to publiczne akwarium ulokowane w miejscowości Gournes. Na terenie obiektu można podziwiać przeszło dwa tysiące morskich zwierząt. Jest to obiekt zdecydowanie wart swojej ceny i cennego czasu. Widoki zachwycają zarówno dorosłych, jak i najmłodszych.

3. Dinosauria Park

Dzieci zachwycą się również cudownym Dinosauria Park, w którym można podziwiać wspaniałe dinozaury z oryginalnych rozmiarach, które w oddatku są ruchome.

4. Plaża Balos

Plaża Balos i wyspa Gramvousa to kolejne miejsca, które dla wielu osób stanowią najlepszą wizytówkę całej wyspy. Miejsce odznacza się jasnym piaskiem i przepiękną lazurową wodą. Na wyspę można dostać się statkiem, co samo w sobie jest niezwykłą atrakcją.

Dzieci z pewnością docenią fakt, że na statku zamontowane są wspaniałe zjeżdżalnie.

5. Jaskinia Dikte

Z całą pewnością warto udać się na zwiedzanie jaskini Dikte. Oryginalna rzeźba i przepiękne firmy robią wrażenie.

6. Muzeum Historii Naturalnej

Młodzi miłośnicy historii bez wątpienia docenią wycieczkę do Muzeum Historii Naturalnej, które znajduje się w Heraklionie. To miejsce, w którym króluje historia i zabytki z różnych epok.

7. Matala i Lygaria

Dla małego dziecka wystarczającą atrakcją będzie piękna plaża, których na Krecie nie brakuje. Warto jednak poszukiwać miejsca, które nie wiąże się z tłumami ludzi. Ciekawą opcją jest zdecydowanie Matala i Lygaria.

8. Muzeum Archeologiczne

Niespełna pięć kilometrów od Heraklionu znajduje się Knossos, a w nic wspaniałe Muzeum Archeologiczne. Warto się tam udać na rodzinną wycieczkę.

9. Wąwóz Samaria

Wąwóz Samaria jest z kolei doskonałą opcją dla rodzin z dziećmi, które nie wyobrażają sobie wypoczynku bez aktywności fizycznej.

10. Z całą pewnością

warto udać się do Chani. To wyjątkowe miejsce będące połączeniem wenecko-tureckiego stylu.

2.9/5 - (liczba ocen: 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.