10 Najlepszych atrakcji dla dzieci latem w Gdańsku

Wakacje nad polskim morzem, nie zawsze muszą kojarzyć się z plażą i kąpieliskiem.

Oferowane w Gdańsku atrakcje sprawią, że wasz wypoczynek będzie udany i przepełniony wspaniała zabawą.

Oto najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

alpaka przy ognisku

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

kozy

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak, lam i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka

emu

CENNIK:

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaki jedzą

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Rejs pirackim statkiem

Rejs pirackim statkiem to fascynująca atrakcja, dla ciekawych życia dzieci. Podczas rejsu wyjątkowym statkiem, można podziwiać słynne zabytki Gdańska, dobrze się przy tym bawiąc.

2. Wydmy

Spacer po Wydmach w Gdańsku jest z pewnością wyjątkowo ciekawą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, które pragną poznać roślinność występującą nad polskim Morzem. Na spacery polecamy Stogi, czyli Gdańską dzielnicę z wyjątkową ścieżką edukacyjną.

3. Plaża w Jelitkowie

Nic nie cieszy tak bardzo, jak kąpiel, wata cukrowa i plac zabaw. Te wszystkie atrakcje, znajdują się w jednym miejscu, na słynnej plaży w Jelitkowie.

4. Manufaktura słodyczy

Manufaktura słodyczy jest wymarzonym miejscem dla każdego łasucha. To właśnie tu, dziecko samodzielnie może wykonać słodycze, lub zakupić gotowe, ręcznie robione łakocie.

5. Papugarnia

Papugarnia w Gdańsku od lat, przyciąga rodziny z dziećmi. Nic w tym dziwnego, gdyż ciekawskie ptaki, z chęcią siadają na ramieniu lub podjadają przysmaki z rąk turystów. warto wybrać się tam i spędzić przyjemnie czas.

6. JumpCity

JumpCity to miejsce, w którym nikt nie będzie się nudził. Ogromy park rozrywki, składa się z licznych trampolin, toru przeszkód i basenu z pianką. To gwarancja wspaniałej zabawy dla każdego.

7. Rower wodny

Rowerkiem wodnym można przejechać się nawet w centrum miasta. Zlokalizowane przy Długim Targu rowerki, mają zabawną formę i przedstawiają postacie z bajek oraz fikuśne autka. Każde dziecko z pewnością będzie chciało powtórzyć jazdę rowerkiem wodnym.

8. Teatr Miniatura

teatr Miniatura słynie z ciekawych, dostosowanych do najmłodszych widzów spektakli, przepełnionych śmiechem i zabawą. Jeśli chcecie spędzić czas całą rodziną, oglądając i śmiejąc się w niebogłosy, to koniecznie się tam wybierzcie.

9. Zoo Oliwskie

zoo Gdańsk Oliwa

Zoo Oliwskie to największy ogród zoologiczny, który nie tylko może pochwalić się pięknymi wybiegami, licznymi gatunkami zwierząt, ale również placem zabaw oraz wyjątkowa kolejką. Idealne miejsce na całodniową wycieczkę.

10. Kino Helios

Kino Helios to propozycja zwłaszcza na niepogodę. W kinie można obejrzeć interesujący film lub bajkę, dobrze się przy tym bawiąc.
Gdańsk to skarbnica wspaniałych atrakcji, dla dzieci oraz ich rodziców. Każdy, nawet najmniejszy turysta, spędzi tu wspaniale czas.

5/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.