10 intrygujących atrakcji w Sielpi Wielkiej

Sielpia Wielka to wieś w województwie świętokrzyskim.

Piękne otoczenie i kontakt ze zjawiskową przyrodą to jej największe atrakcje.

Urozmaicony krajobraz stwarza możliwość rekreacji wśród uroczych lasów i wzgórz, a liczne zabytki pozwalają na poznanie historii tych ziem.

1. Sosnowe lasy

Wspaniałe sosnowe lasy. Drzewa wydzielają dużą ilość olejków eterycznych, które mają działanie lecznicze w przypadku chorób układu oddechowego, zwłaszcza, że ponoć jest tu . najczystsze powietrze w Polsce.

2. Zalew nad rzeką Czarną

Zalew nad rzeką Czarną. Wyjątkowe miejsce o powierzchni 60 hektarów, otoczone plażami, z kąpieliskami dla dorosłych i dla dzieci. To wspaniałe miejsce dla całych rodzin.

3. Okoliczne zabytki i rezerwaty

Trasy piesze do okolicznych zabytków i rezerwatów jak „ Skałki Piekło pod Niekłaniem” oraz do Piekła i do Nieba i wielu innych miejsc. Można wybrać trasę łatwiejszą lub dłuższą dla wytrawnych piechurów, którzy wolą trudniejsze wyzwania.

4. Trasy rowerowe

Trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Bardzo atrakcyjne i dobrze oznaczone trasy rowerowe dla każdego: niebieska, zielona, czerwona i żółta. Każda zaplanowana tak, by po drodze zobaczyć jakiś ciekawy obiekt.

5. Ruiny zamku w Chęcinach

Ruiny zamku w Chęcinach. W podziemiach znajduje się niesamowita Kaplica Świętego Leonarda. Wiążą się z nią przerażające legendy o uwięzionym kupcu węgierskim.

6. Jaskinia Raj w Chęcinach

Jaskinia Raj w Chęcinach. Zobaczyć można tu zjawiskowe formacje kalcytowe, bo jest ona oświetlona i udostępniona do zwiedzania. Podziemny świat zaskakuje swoją niezwykłością.

7. Góra Świętej Katarzyny

Góra Świętej Katarzyny u stóp Łysicy. Cudowne źródełko leczące choroby oczu oraz Muzeum Minerałów i Skamieniałości wraz ze szlifiernią, gdzie można zobaczyć i posłuchać, jak szlifuje się kamienie.

8. Zespół klasztoru sióstr Bernardynek

Zespół klasztoru sióstr Bernardynek założony w XV wieku przez bernardynów. W nim renesansowy wirydaż i kościół Św Katarzyny oraz obraz Madonny z XVI wieku i figurka Św. Katarzyny. Bardzo cenne eksponaty.

9. Park linowy

Park linowy. Kilka tras o różnym stopniu trudności. Wiele emocjo dla dzieci i dorosłych.

10. Raj dla wędkarzy

Raj dla wędkarzy. Obfitość ryb w rzekach pozwoli na obfite połowy. Stanice wędkarskie dla wędkarzy. Możliwość uprawiania wędkarstwa gruntowego i spinningowego.

3.9/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.