10 intrygujących atrakcji dla dzieci w Kopenhadze

Kopenhaga to nie tylko stolica Danii, ale też jej największe miasto.

Kopenhaga leży na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager. Od 2000 roku jest połączona mostem nad Sundem ze szwedzkim Malmö. Ze względu na łatwą możliwość dotarcia do Kopenhagi jest to miasto często wybierane na weekendowe wypady.

Jest to miasto atrakcyjne dla dzieci.Kopenhaga ze swoimi atrakcjami przyciąga przede wszystkim dzieci lub rodziny z dziećmi.

Do najciekawszych atrakcji zaliczono:

1. Tivoli Gardens

Tivoli Gardens, czyli park rozrywki i ogród, który znajduje się w samym centrum miasta. Jest to jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie. To tutaj znajduje się Star Flyer — najwyższa karuzela na świecie Tivoli Gardens jest otwarte od kwietnia do września oraz w okolicach Halloween, Bożego Narodzenia i w okresie ferii zimowych.

2. Nyhavn

Nyhavn, czyli ulica i kanał w centrum miasta, z charakterystycznymi kolorowymi domkami. Dla dzieci interesujące będą liczne łódki zacumowane w porcie. Z tego miejsca można też wybrać się w godzinny rejs łodzią po kopenhaskich kanałach. Dzięki temu można obejrzeć słynny posąg Małej Syrenki.

3. Stroget

Stroget, który oznacza deptak, na którym można zrobić wszelakie zakupy, w tym w Salonie Lego, gdzie najmłodsi znajdą zestawy klocków i rozmaite nowinki z fabryki w Billund.

4. Den Bla Planet

Den Bla Planet (Błękitna Planeta), którą jest wielkie akwarium położone niedaleko kopenhaskiego lotniska. Można się do niego dostać za pomocą bezpłatnego autobusu kursującego pomiędzy dworcem na lotnisku, dworcem centralnym, a Planetą.

Jest to największe w Europie Północnej akwarium, gdzie dziecko może zobaczyć ryby umieszczone w 53. zbiornikach, ogród tropikalny z pięknymi motylami, szklany tunel z rekinami czy wesołe wydry morskie.

5. Pałac królewski Amalienborg

Pałac królewski Amalienborg, gdzie można obejrzeć żołnierzy w charakterystycznych wysokich futrzanych czapach pełniących wartę.

6. Muzeum Andersena

Muzeum Andersena, który tworzył bajki dla dzieci i przez większą część życia mieszkał w Kopenhadze.

7. Kościół Świętego Piotra

Kościół Świętego Piotra na rogu Nørregade i Skt Pederstræde, czyli najstarszy kościół w Kopenhadze (z 1450 roku).

8. Pałac Christiansborg

Pałac Christiansborg, który jest położony na Wysepce Zamkowej, a ze stałym lądem łączy go 9 mostów. To tutaj znajduje się najwyższa w Kopenhadze wieża (Christiansborg Tårnet) i można zobaczyć królewskie komnaty, które są wykorzystywane przez duńską koronę do celów reprezentacyjnych.

9. Rundetaarn

Rundetaarn, czyli najstarsze obserwatorium astronomiczne w Europie.

10. Kościół Najświętszego Zbawiciela

Kościół Najświętszego Zbawiciela (Vor Frelsers Kikre), który jest najwyższą świątynią w Kopenhadze (90 m).

4/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.