Polska

10 intrygujących atrakcji dla dzieci w Inowrocławiu i okolicy

Deptak – ul. Królowej Jadwigi | Fot. Bartek Wawraszko / Wikipedia

Inowrocław to średniej wielkości miasto usytuowane w województwie kujawsko-pomorskim. Co ciekawe, miasto zostało założone jeszcze w pierwszej połowie XII wieku. Jest zatem miejscem, które może pochwalić się dosyć długą i bogatą historią. Co ciekawe, Inowrocław cieszy się mianem uzdrowiska. Jest również świetnym wyborem na wakacje dla rodziców z małymi i nieco starszymi dziećmi. Gdzie udać się w pierwszej kolejności?

1. Tężnie Solankowe

Mówi się, że Inowrocław to miasto przyjazne dzieciom. W rzeczywistości warto przyjechać tutaj rodzinnie i skorzystać z cudownych Tężni Solankowych, z których miasto słynie. To przepiękny kompleks, który po prostu zachęca do długich spacerów.

2. Pijalnia wód

Warto udać się do pijalni wód. Można tutaj rozkoszować się pyszną i zdrową wodą. Ponadto, można zdecydować się na spacer po pięknej palmiarni, co z pewnością spodoba się naszym pociechom.

3. Muzeum im. Jana Kasprowicza

Nie sposób pominąć fantastycznego Muzeum im. Jana Kasprowicza. Spacer po muzeum jest fascynującą przygodą nawet dla dzieci, które o Kasprowiczu nie mają jeszcze wyrobionego zdania.

4. Park Wodny

Na czas niepogody zawsze trzeba mieć, tzw. plan B. Taką alternatywą z pewnością może być Park Wodny. To kompleks, który oferuje szereg atrakcji i ekstremalnych przeżyć.

5. Sezon letni

W sezonie letnim warto zdecydować się na Teatr Letni. Nawet jeśli nie jesteśmy entuzjastami takiej formy rozrywki, to z pewnością jesteśmy za tym, aby nasze dzieci miło spędziły czas. Spektakl dla dzieci to wspaniały pomysł.

6. ActiveXtreme

ActiveXtreme to propozycja dla rodziców z dziećmi, którzy poszukują aktywności fizycznej bez względu na szerokość geograficzną. Dzieci mogą tutaj przetestować własną sprawność fizyczną i po prostu świetnie spędzić czas.

7. Plac zabaw Miś

Niedaleko ścisłego centrum miasta znajduje się słynny plac zabaw Miś. To doskonałe miejsce dla rodzin, które pragną na chwilę się zatrzymać, zapewniając jednocześnie swoim pociechom dostęp do wspaniałych atrakcji.

8. Ogrody Papieskie

Spokojny spacer to doskonała forma relaksu dla całej rodziny. W Inowrocławiu świetnym miejsce na zrealizowanie takiego spaceru będą Ogrody Papieskie. Przepięknie zaprojektowana przestrzeń zasługuje na słowo uznania.

9. Most kolejowy

Tuż pod Inowrocławiem znajduje się popularny most kolejowy. Dla wielu dzieci to niesłychanie atrakcyjne miejsce.

10. Stałą Wystawę Solnictwa

Przy placu Klasztornym można załapać się na Stałą Wystawę Solnictwa. Wystawa znajduje się w budynku Teatru Miejskiego i cieszy się sporym zainteresowaniem.